• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Mój nocny lotnik, czyli klasowe przedsięwzięcie Va


 

Prace całej Va wraz z wychowawcą na wernisażu w Wierchomli

Uczniowie klasy Va na godzinie wychowawczej poznając walory przyrodnicze Beskidu Sądeckiego, rozmawiali o latających zwierzętach mających swoją aktywność nocą i tworzyli kreatywne prace plastyczne. Liczył się pomysł i jak się okazało w trakcie godziny wychowawczej każdy z uczniów wykazał się ogromnym talentem twórczym. Powstało 22 nietypowych prac plastycznych ukazujących sowy, ćmy, nietoperze. Wszystkie prace plastyczne zostały przekazane na konkurs „Mój nocny lotnik” organizowany z okazji Dnia Dziecka przez Hotel Wierchomla.

Ponieważ założeniem projektu realizowanego na godzinie wychowawczej było współdziałamy i tworzymy, to swoją pracę wykonała również wychowawczyni klasy, przedstawiając podkowca małego, którego stanowiska znajdują się właśnie w dawnej cerkwi w Wierchomli Wielkiej (obecnie kościół pod wezwaniem Św. Michała Archanioła). Postanowiliśmy wspólnie zawalczyć o nagrodę specjalną dla najliczniejszej klasy biorącej udział w konkursie.

W sobotę, 1 czerwca 2019 roku, podczas Festiwalu Nocnych Lotników, w Hotelu Wierchomla Ski & Spa Resort odbył się wernisaż prac ogólnopolskiego konkursu „Mój nocny lotnik”, na którym wśród 954 prac z całej Polski, można było oglądać prace wszystkich uczniów z klasy Va z naszej szkoły, jak i również pracę przygotowaną przez wychowawczynię.

I chociaż klasie Va wraz z wychowawcą nie udało się nam zdobyć nagrody specjalnej dla najliczniejszej klasy biorącej udział w konkursie, to jednak zaangażowanie i współdziałanie uczniów z Va, którzy czuli się współodpowiedzialni za klasową inicjatywę, było niesamowite.

 

Galeria zdjęć

 

Autor: Beata Damasiewicz
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.