Dzień Dziecka i Dzień Sportu w klasie 2b

Każde dziecko na świecie uwielbia ruch, więc w tym roku połączyliśmy Dzień Dziecka i Dzień Sportu i wybraliśmy się na działki i na plac zabaw przy Ołtarzu Papieskim. Najpierw zaliczyliśmy spacer po ogrodach działkowych. Tam jeden z uczniów pokazał nam własnoręcznie posadzone warzywa. Nazywaliśmy też inne rośliny posadzone na działkach. Potem przeszliśmy do Muzeum Jana Pawła II przy Ołtarzu Papieskim. Znajduje się ono w pomieszczeniach, gdzie w czasie uroczystości kanonizacyjnych św. Kingi w 1999r. była zakrystia dla kardynałów i biskupów. Na ścianach dominuje wystawa fotograficzna Sylwestra Adamczyka z Mszy Św. Kanonizacyjnej, która jest fragmentem jego albumu pt. „Ojciec Św. na Sądeckiej Ziemi” (Nowy Sącz 2000). Można również zobaczyć obrazy przedstawiające Ojca Świętego i św. Kingę jak i wyroby twórczości artystycznej. Jednym z ciekawszych eksponatów jest prorocza płaskorzeźba Franciszka Palki z Paszyna k. Nowego Sącza zatytułowana: „Święci Diecezji Tarnowskiej”. W Muzeum znajduje się sporo pamiątek po Janie Pawle II, m.in. ekwipunek i odzież turystyczna, pamiątki z wizyt apostolskich,  medale wybite z okazji Pielgrzymek Apostolskich, świeczniki wyrzeźbione w bryłach solnych, pierwsza Piusa Ojca Świętego i wiele innych. Dzieci z ciekawością oglądały te pamiątki, a najbardziej zainteresowały je buty św. Jana Pawła i ekwipunek narciarski. Po zwiedzeniu izby pamięci naszego papieża wpisaliśmy się do Księgi Pamiątkowej. Nieopodal czekał na nas plac zabaw, gdzie na huśtawkach, batucie, „tyrolce” i innych zabawach spędziliśmy przeznaczony na wycieczkę czas.

Pogoda dopisała, słoneczko świeciło, a my zmęczeni, ale radośni wróciliśmy w szkolne mury.

Autor: Bożena Bielak