CUDOWNI RODZICE NA ŚWIECIE - DZIEŃ RODZINY W KLASACH 1-2

„Cudownych rodziców mam” – tą przepiękną piosenką Urszuli Sipińskiej rozpoczęła spotkanie z rodzicami uczennica klasy 2A Emilka Nalepa. Motywem przewodnim całej uroczystości była rodzinna podróż przez 4 kraje świata: Niemcy, Brazylię, Grecję i Czechy. Dzieci zaprezentowały wyliczanki i zabawy z danego kraju, piosenki i charakterystyczne tańce (Zorba, samba, poleczka). Nie zabrakło również akcentu polskiego – wierszy z życzeniami dla rodziców oraz poloneza, pięknie zatańczonego przez dzieci z zespołu tanecznego PETRUS. Prezentacje poszczególnych klas przeplatane były pokazem tanecznym bardzo utytułowanej pary: Natalki Pierzgi i Tomka Szczepaniaka, aktualnych mistrzów Małopolski oraz Polski Południowej, zwycięzców plebiscytu Sportowiec Roku w kategorii Drużyna Roku 2018, laureatów licznych konkursów w Polsce i za granicą.

Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione upominki: makaronowe korale dla mamy oraz słodkie ordery uśmiechu dla taty i zaprosiły na tradycyjny polski poczęstunek: chleb ze smalcem, a na zagrychę – ogórek kiszony.

W podziękowaniu za piękny występ dzieci otrzymały słodki poczęstunek ufundowany przez Dyrekcję i rodziców.

Wychowawcy klas pierwszych i drugich składają serdeczne podziękowania panu Maciejowi Rejowskiemu za profesjonalne nagłośnienie naszej imprezy oraz parze tanecznej ze szkoły tańca towarzyskiego WirDance.

Autor: Bożena Bielak, Stanisława Bielak, Iwona Stojek, Anna Kozik

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl