• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

„CO DWIE GŁOWY – TO NIE JEDNA” - PRACUJEMY W GRUPACH W KLASIE 2B


Indywidualizacja pracy na lekcjach jest bardzo ważna w procesie nauczania, ale nie mniej ważna jest praca dzieci w grupach, która uczy współpracy, podziału obowiązków, komunikatywności, życzliwości, poszukiwania wielu rozwiązań, wspólnej odpowiedzialności za wykonywane zadanie i wielu innych rzeczy. Przede wszystkim zaś praca grupowa to możliwość wyzwolenia kreatywności w każdym z członków grupy. Ci, którzy „giną” w dwudziestoosobowej klasie, mogą zabłysnąć w kameralnym 3-4 osobowym składzie.

W klasie 2B wykorzystujemy często pracę w grupach, zarówno na zajęciach polskiego czy matematyki, ale także np. na zajęciach techniki. W maju przykładowo  robiliśmy projekt placu zabaw. Każda grupa zgromadziła wcześniej potrzebne materiały i wspólnie wymyślała taki plac zabaw, na jakim sami chcieliby się bawić. Pomysły były naprawdę nietypowe, jak i materiały na wykonanie zadania projektowego.

Innym razem pracowaliśmy na przyrodzie z mapą Polski. Dzieci określały krajobrazy naszego pięknego kraju , poszukiwały największych miast, rzek, jezior, gór. Powtórzyliśmy też kierunki świata. Teraz, jadąc na wakacje, będziemy wiedzieć, gdzie jesteśmy i jakie krajobrazy spotkamy.

Praca w grupie to przyjemność i możliwość rozłożenia zadania na wiele umysłów i talentów, bo jak mówi stare porzekadło „Co dwie głowy- to nie jedna”, a co dopiero, jak tych głów jest kilka.

 

Galeria zdjęć

 

 

Autor: Bożena Bielak
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.