Bezpieczne wakacje – spotkanie w Domu Parafialnym z przedstawicielami służb specjalnych

W dniu 14 czerwca klasy drugie naszej szkoły brały udział w spotkaniu w Domu Parafialnym z przedstawicielami służb specjalnych dotyczącym bezpieczeństwa w czasie wakacji. Policjanci, Strażacy, pracownicy Nadleśnictwa w Starym Sączu, pracownicy GOPR-u i WOPR-u oraz Służby Ochrony Kolei mówili o tym, jak się zachować w sytuacji zagrażającej zdrowiu czy nawet życiu. Swoje wystąpienia wspomagali prezentacjami multimedialnymi oraz pokazami sprzętu ratowniczego. Dzieci mogły nawet wykonać telefon na nr Straży Pożarnej i zgłosić fikcyjny pożar, aby wiedzieć, jak wygląda takie zgłoszenie: jak należy się wtedy zachować i co powiedzieć.

Po takiej poglądowej lekcji na pewno nasi uczniowie będą bardziej uważać na siebie i innych w czasie ferii wakacyjnych, a także będą wiedzieć, jak zachować się w różnych kryzysowych sytuacjach.

Dziękujemy przedstawicielom tychże służb za ciekawą lekcję bezpieczeństwa.

Autor: Bożena Bielak