Pokonamy „SMOGA”

19 uczestników za Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu przystąpiło do konkursu zorganizowanego przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu przy wsparciu finansowym Miasta i Gminy Stary Sącz.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy dotyczącej:

- przyczyn powstawania zjawiska smogu,

- sposobów ograniczania niskiej emisji,

- przeciwdziałania spalaniu śmieci,

- prawidłowej segregacji odpadów.

Zadaniem uczestników – uczniów klas 5 było przygotowanie pracy plastycznej jednej z dwóch kategorii: ekokartka lub ekoplakat.

W kategorii ekokartka I miejce zdobyła Klaudia Zielińska, a wyróżnienie Zuzanna Garwol.

Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Autor: Justyna Tyka