• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Uczcijmy razem 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej - informacja dla Rodziców


W związku ze zbliżającymi się obchodami osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu pragnie symbolicznie przywitać nowy rok szkolny wspólnie z żyjącymi w naszym otoczeniu osobami, które wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny. Symbolem tej pamięci o pokoleniu POLSKICH DZIECI WOJNY, szacunku i wdzięczności młodego pokolenia, będzie biała róża.

2 września 2019 roku zgłoszeni uczniowie otrzymają podczas akademii inaugurującej nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu przygotowane specjalnie na tą okazję białe róże, które zaniosą w tym samym dniu osobom wywodzącym się z pokolenia Dzieci Wojny-  ze swoich rodzin lub z najbliższego otoczenia, którym przed osiemdziesięciu laty wybuch II wojny światowej przerwał edukację. Dzięki temu symbolicznemu gestowi młodsze i starsze pokolenia wspólnie przywitają nowy rok szkolny.

Z uwagi na potrzebę wcześniejszego wykonania symbolicznych białych róż, Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu zwraca się więc z ogromną prośbą do Rodziców uczniów szkoły o przekazanie informacji do sekretariatu szkoły (numer telefonu 18 44 604 81) do czwartku, 28 sierpnia 2019 roku o tym, iż dany uczeń będzie odbierał białą różę, by móc ją przekazać osobom z rodziny bądź z najbliższego otoczenia, które nadal pamiętają sierpień i wrzesień 1939 roku. W specjalnym raporcie poinformujemy Państwa ile białych róż zostało 2 września 2019 roku przekazanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu osobom z pokolenia Dzieci Wojny.

Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.