Uczcijmy razem 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej - informacja dla Rodziców

W związku ze zbliżającymi się obchodami osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu pragnie symbolicznie przywitać nowy rok szkolny wspólnie z żyjącymi w naszym otoczeniu osobami, które wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny. Symbolem tej pamięci o pokoleniu POLSKICH DZIECI WOJNY, szacunku i wdzięczności młodego pokolenia, będzie biała róża.

2 września 2019 roku zgłoszeni uczniowie otrzymają podczas akademii inaugurującej nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu przygotowane specjalnie na tą okazję białe róże, które zaniosą w tym samym dniu osobom wywodzącym się z pokolenia Dzieci Wojny-  ze swoich rodzin lub z najbliższego otoczenia, którym przed osiemdziesięciu laty wybuch II wojny światowej przerwał edukację. Dzięki temu symbolicznemu gestowi młodsze i starsze pokolenia wspólnie przywitają nowy rok szkolny.

Z uwagi na potrzebę wcześniejszego wykonania symbolicznych białych róż, Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu zwraca się więc z ogromną prośbą do Rodziców uczniów szkoły o przekazanie informacji do sekretariatu szkoły (numer telefonu 18 44 604 81) do czwartku, 28 sierpnia 2019 roku o tym, iż dany uczeń będzie odbierał białą różę, by móc ją przekazać osobom z rodziny bądź z najbliższego otoczenia, które nadal pamiętają sierpień i wrzesień 1939 roku. W specjalnym raporcie poinformujemy Państwa ile białych róż zostało 2 września 2019 roku przekazanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu osobom z pokolenia Dzieci Wojny.