Wybory do Uczniowskiej Rady Szkolnej w roku szkolnym 2019/2020

Terminarz:

od 9 września 2019 do 19 września 2019r. - kampania wyborcza;

19 września 2019r. - debata;

23 września 2019r. - dzień wyborów.

§ 8. Ordynacja wyborcza

1.     Prawo wybierania ma każdy członek społeczności uczniowskiej nie pozbawiony praw uczniowskich, a ponadto wszyscy nauczyciele i wychowawcy jako członkowie jednej, wspólnej społeczności.

2.     Każdemu wyborcy przysługuje tylko jeden głos.

3.     Kadencja Uczniowskiej Rady Szkolnej trwa dwa lata, licząc od dnia wyboru.

4.     Członek Uczniowskiej Rady Szkolnej może być z niej wykluczony, jeśli jego postępowanie jest sprzeczne ze Statutem Szkoły oraz ma problemy z nauką i zachowaniem.

5.     Kandydaci do Uczniowskiej Rady Szkolnej są typowani przez poszczególne klasy i weryfikowani przez wychowawcę.

6.     W trakcie dokonywania wyborów kandydatów w klasie należy zwrócić uwagę na cechy kandydata, jego oceny i zachowanie.

7.     Wzór karty do głosowania wybiera komisja wyborcza.

8.     Na karcie do głosowania powinna być umieszczona alfabetycznie lista z imionami i nazwiskami kandydatów oraz klasą.

9.     Komisja wyborcza oblicza głosy oddane na poszczególnych kandydatów.

10. Za wybranych uważa się tych, którzy otrzymali największą liczbę głosów. W 24 godziny od momentu ukończenia wyborów Komisja wyborcza ogłasza ich wynik.