Słodkie urodziny

4 września  2019 r. obchodziliśmy 210 urodziny Patrona Szkoły – Juliusza Słowackiego. Przygotowania do tego święta podjęliśmy już w czasie wakacji, aby na dzień rozpoczęcia roku szkolnego wszystko było gotowe. I tak w poniedziałek przywitały naszych uczniów „inteligentne drzwi”, na których znajdowały się ciekawostki z życia Juliusza Słowackiego i fragmenty jego utworów. W dzień urodzin, w środę nadaliśmy audycję radiową,  prezentację multimedialną i ogłosiliśmy dwa konkursy, wszystko dotyczyło oczywiście naszego Jubilata. Zainteresowanie i zaangażowanie uczniów mile nas zaskoczyło, wręcz przeszło nasze oczekiwania.

W konkursie wiedzy wzięły udział klasy: VI, VII i VIII, zdobywcą I miejsca i „Certyfikatu dzień bez pytania” została klasa VIIIa, wykazała się ona doskonałą umiejętnością słuchania i wykorzystywania różnych źródeł wiedzy. Konkurs plastyczny „Prezent urodzinowy dla Patrona”

zjednoczył całą szkołę, zaangażował aż dwanaście klas, w tym naszych najmłodszych uczniów z  klas pierwszych. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, bowiem wszystkie prace były bardzo oryginalne, świadczyły o  talencie i kreatywności twórców. Przyznała

I miejsce  klasie 5a, drugie klasie 2b, trzecie zdobyli uczniowie z 6b. Dodatkowo wyróżniła klasy: 1b, 4a, 5b, 2a, 3b. Indywidualnie nagrodziła:

Zuzannę Szkaradek, Szymona Sopatę, Zuzannę Majoch, Lenę Białas, Aleksandra Cempę, Oliwię Skoczeń z klasy 1a;

Anię Wajnert, Nikodema Krzaka, Julię Rucińską, Ecaterinę Petrascu z klasy 3a;

Kamilę Majerską, Julię Wajnert z klasy 5c

Piotra Damasiewicza, Konrada Morzywołka, Alicję Pierzgę, Weronikę Golonkę, Amelię Słaby z klasy 6a.

Nagrodami urodzinowymi były oczywiście „Ciasto od Słowackiego” - słodkości - przekazane nam przez sponsorów, którym w tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować. Byli nimi:

-Ciastkarnia Jeziorek

-Ciastkarnia Steskal

Jeszcze raz gorąco dziękujemy.

Słowa podziękowania składamy także rodzicom, którzy wspierają nasze inicjatywy i motywują Was Kochani Uczniowie do wspólnej pracy i zabawy.

Autor: Opiekunowie Uczniowskiej Rady Szkolnej