Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Spotkanie autorskie klas trzecich z pisarką Justyną Bednarek


 

12 września dwie klasy trzecie z naszej szkoły wyruszyły do Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu. Czekało tam na nich nie lada przeżycie – spotkanie z autorką naszej szkolnej lektury pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, panią Justyną Bednarek. Pani Justyna okazała się osobą bardzo ciepłą, życzliwą i wspaniałym rozmówcą, a także niezwykle sympatyczną gawędziarką. Opowiedziała nam nie tylko o swoich książkach, ale także o swoim dzieciństwie, pracy i okolicznościach zostania pisarką. Słuchaliśmy z zapartym tchem, gdyż historie te były niezwykle ciekawe, a zarazem niesamowite, a czasem wręcz humorystyczne. Książki pani Justyny, a jest ich ponad 40, możemy nie tylko czytać, ale także niedługo będziemy mogli oglądać 2 z nich w wersji animowanej. Pisarka przeczytała nam fragmenty swoich dwóch książek, a później mogliśmy kupić w promocyjnej cenie i z własnoręcznym podpisem pani Justyny przywiezione przez nią książeczki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: od bardzo prostych pozycji , po rozbudowane opowieści detektywistyczne. Był też czas na zajęcia warsztatowe – rysowaliśmy skarpetki w różnych rolach i zawodach. Wszystkie prace zostały nagrodzone słodyczami, a najlepsze – zakładkami z podpisem autorki oraz długopisami.

Spotkanie autorskie bardzo nam się podobało, a czytane fragmenty książek zachęciły nam do głębszego zanurzenia się w przygody kolorowych skarpetek czy śmiesznej czarownicy Babcochy, która osiadła w wiosce Grajdołek, gdzie pomagała miejscowej ludności oraz wielu jeszcze interesujących opowieści pani Justyny.

Bardzo ucieszyliśmy się z zaproszenia na to spotkanie, gdyż nasze obydwie klasy biorą udział w ogólnopolskim projekcie czytelniczym pod nazwą „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” autorstwa pani Honoraty Szaneckiej. Jednym z zadań projektowych jest słuchanie czytanego przez nauczycieli, rodziców, dyrekcję lub inne dorosłe osoby fragmentu wybranych lektur szkolnych. My mieliśmy to szczęście, że czytała nam sama autorka!

Dziękujemy paniom z biblioteki miejskiej za zaproszenie na tak sympatyczne spotkanie.

Galeria zdjęć

 

Autor: Bożena Bielak, Stanisława Bielak
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.