Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

II Odblaskowy Rajd Rowerowy


 

20. września uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w II Odblaskowym Rajdzie Rowerowym.

Ideą wydarzenia było zwrócenie uwagi jak ważnym elementem w życiu każdego z nas są noszone w widocznych miejscach odblaski. One niejednokrotnie mogą uratować nam życie. W przypadku złej widoczności kierowca prowadzący samochód dostrzega osobę idącą poboczem z odległości maksymalnie 50. metrów. Jeżeli taka osoba ma w widocznym miejscu element odblaskowy, jest zauważalna już z odległości 150. metrów.

Rajd jest jednym z działań w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. W poprzednim roku szkolnym nasza szkoła uzyskała tytuł najbardziej odblaskowej szkoły w powiecie nowosądeckim. W tym roku po raz drugi przystąpiliśmy do konkursu zorganizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności szkół i społeczności lokalnych w zakresie świadomości korzystania z elementów odblaskowych w myśl zasady, iż „odblaski nie świecą w szufladzie”.

Uczestnicy rajdu pokonali kilkukilometrowy odcinek w odblaskowych kamizelkach w obstawie policjantów i członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie zabrakło burmistrza Starego Sącza, Jacka Lelka. Wszystko w ramach projektu „Odblaskowa szkoła”.

Przed rajdem pani dyrektor Wioletta Nowak zwróciła się do dzieci i młodzieży, by bezpiecznie pokonali trasę przygotowaną przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Policji w Nowym Sączu. Bezpieczeństwo uczniów jest bowiem priorytetem naszej szkoły. Policjanci udzielili ostatnich wskazówek i „odblaskowi rowerzyści” wyruszyli w trasę. Przejazd tak spodobał się niektórym uczestnikom, że zbliżając się do mety słychać było okrzyki „Jeszcze raz!”.

Oprócz rajdu, na terenie szkoły przy ulicy Daszyńskiego uczniowie i ich rodzice mogli skorzystać z takich atrakcji jak alkogogle wypożyczone z Miejskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, elektryczne hulajnogi (dzięki uprzejmości pana Dariusza Ptaka i firmy Trafika Tabak), na których chętni mogli pokonać trasę slalomu oraz stanowisko do wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na wszystkich czekał poczęstunek oraz odblaskowe znaki drogowe, przygotowane przez samych uczniów. Serdeczne podziękowania należą się Piekarni Hopek ze Starego Sącza, firmie Raj z Gołkowic oraz wszystkim nauczycielom, uczniom szkoły i ich rodzicom.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale, ufundowane przez Studio Lasera ze Starego Sącza, które wręczyła pani dyrektor.

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

Autor: Agnieszka Obrzud, Justyna Tyka, Teresa Tokarczyk
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.