Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Noc Naukowców w PWSZ


W dniu 27 września uczniowie klasy 5b i 4a ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu wybrali się z opiekunami do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu na Małopolską Noc Naukowców. Uczniowie uczestniczyli w pokazach, eksperymentach, spotkaniach z naukowcami i konkursach.

Spotkania z naukowcami pod osłoną nieba, możliwość wykonania eksperymentów pod ich okiem oraz liczne konkursy, gry i zabawy z ich udziałem – to atrakcje wyjątkowej Nocy Naukowców. Uczniowie „Dwójki” mieli okazję poznać wiele ciekawych dyscyplin naukowych  i przekonać się, jak wielki wpływ na naszą codzienność ma praca naukowca. Poznawali „od kuchni” miejsca na co dzień niedostępne – naukowe laboratoria i miejsca pracy uczonych. Dzięki obecności naukowców każdy miał możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące go pytania.


-Czy dźwięki można układać? Jak wygląda praca w laboratorium kryminalistycznym i chemicznym? Jak powstaje wielościan? Zabawy z wieżą Hanoi, magicznymi tangramami, puzzlami Archimedesa i wstęgą Mobiusa-to tylko niektóre z warsztatów w których uczniowie wzięli udział.


Uczestnicy wyprawy otrzymali drobne upominki. Do domu wszyscy wracali  w znakomitych nastrojach, z nadzieją na wyjazd na kolejną Noc Naukowców za rok.


Organizatorami wyjazdu były: Aneta Mamala i Agata Kurowska.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

Autor: Aneta Mamala, Agata Kurowska
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.