Noc Naukowców w PWSZ

W dniu 27 września uczniowie klasy 5b i 4a ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu wybrali się z opiekunami do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu na Małopolską Noc Naukowców. Uczniowie uczestniczyli w pokazach, eksperymentach, spotkaniach z naukowcami i konkursach.

Spotkania z naukowcami pod osłoną nieba, możliwość wykonania eksperymentów pod ich okiem oraz liczne konkursy, gry i zabawy z ich udziałem – to atrakcje wyjątkowej Nocy Naukowców. Uczniowie „Dwójki” mieli okazję poznać wiele ciekawych dyscyplin naukowych  i przekonać się, jak wielki wpływ na naszą codzienność ma praca naukowca. Poznawali „od kuchni” miejsca na co dzień niedostępne – naukowe laboratoria i miejsca pracy uczonych. Dzięki obecności naukowców każdy miał możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące go pytania.

-Czy dźwięki można układać? Jak wygląda praca w laboratorium kryminalistycznym i chemicznym? Jak powstaje wielościan? Zabawy z wieżą Hanoi, magicznymi tangramami, puzzlami Archimedesa i wstęgą Mobiusa-to tylko niektóre z warsztatów w których uczniowie wzięli udział.

Uczestnicy wyprawy otrzymali drobne upominki. Do domu wszyscy wracali  w znakomitych nastrojach, z nadzieją na wyjazd na kolejną Noc Naukowców za rok.

Organizatorami wyjazdu były: Aneta Mamala i Agata Kurowska.

Autor: Aneta Mamala, Agata Kurowska