Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

Lekcja demokracji


Kochani,

zaczniemy tradycyjnie, czyli

        na początku naszego listu chcemy Was przeprosić, że tak długo nie pisaliśmy i zapytać, jak się czujecie w nowym roku szkolnym. Korzystając z okazji, chcemy bardzo gorąco powitać naszych nowych uczniów klas pierwszych, czwartych i siódmych. Mamy nadzieję, że udało się Wam już zaaklimatyzować w szkolonej rzeczywistości.

         Teraz przechodzimy do rozwinięcia, czyli głównego tematu naszego listy Wyborów- Lekcji demokracji, które chcemy podsumować.

Wszystko zaczęło się 9 września 2019r. był to początek kampanii wyborczej. Zaczynała się powoli i spokojnie, można nawet powiedzieć za spokojnie, ale na szczęście z upływem dni nabrała koloru i rozmachu. Na szkole zaczęły pojawiać się plakaty wyborcze, ulotki, transparenty, a nawet cukierki, którymi kandydaci do Uczniowskiej Rady Szkolnej próbowali przekupić swoich wyborców. Z radością stwierdzamy, że zaangażowali się w nią nie tylko zainteresowani uczniowie, ale całe klasy

walczyły o zwycięstwo w wyborach. Punktem kulminacyjnym kampanii była debata przedwyborcza, która odbyła się 19 września 2019 r. na sali gimnastycznej. Wzięli w niej udział wszyscy kandydaci. Tutaj już każdy z nich indywidualnie prezentował siebie i swój program, każdy też odpowiadał na przygotowane wcześniej pytania. Po debacie cisza wyborcza, która trwała aż do dnia wyborów, czyli do poniedziałku, 23 września2019r.

23 września, trzecia lekcja, godzina rozpoczęcia wyborów, w których wzięli udział wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz dyrekcja szkoły. Cieszy nas fakt, że bardzo poważnie podeszliście do tego zadania i na 291 oddanych głosów tylko jeden był nieważny, co świadczy o Waszej dojrzałości i świadomości wyborczej. Po zakończonych wyborach komisja w składzie: Katarzyna Ćwik, Igor Kamiński, Bartłomiej Szumacher oraz pani Elżbieta Mrówka, pani Ewa Sojka i pani Małgorzata Koszyk przeliczyła głosy. Już wieczorem, tego samego dnia, wyniki pojawiły się na stronie internetowej szkoły. Gratulujemy zwycięzcom, zapraszamy do pracy i nie ukrywamy, że liczymy na Wasze pomysły.

        Na zakończenie, chcemy Wszystkich serdecznie pozdrowić i życzyć sukcesów, nie tylko w tym roku szkolnym, ale  ciągłych, stałych i niekończących się sukcesów.

 galeria zdjęć

 

 

 

Autor: Opiekunowie URS
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.
 
Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl