• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Odblaskowa Szkoła dla seniorów


 

W ramach akcji „Odblaskowa szkoła”  17 października 2019 r. uczniowie klasy 5 i 8 przeprowadzili zajęcia dla nauczycieli z Sekcji Emerytów ZNP. Dotyczyły one bezpieczeństwa osób starszych poruszających się po zmroku. Seniorzy obejrzeli prezentację pt. „Noś odblaski”, w trakcie której został wyświetlony film o potrąceniu pieszego przez samochód.  Osoba poruszała się po drodze po zmierzchu i była ubrana w ciemny strój, nie posiadała elementów odblaskowych i nie była dostatecznie widziana przez kierującego pojazdem.

W dalszej części spotkania uczniowie (Zuzanna Zaremba, Klaudia Kuziel i Antoni Janczura) przeczytali informacje zawarte na plakatach na temat noszenia odblasków po zmierzchu przez uczestników ruchu drogowego, drogi hamowania pojazdu, widoczności pieszego z odblaskami i bez odblasków. Zwrócili szczególną uwagę na konieczność noszenia odblasków przez pieszych po zmroku. Jeśli pieszy ma na sobie elementy odblaskowe, to kierowca zobaczy go kilkadziesiąt metrów wcześniej i zdąży spokojnie wyhamować. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – reanimacja krążeniowo-oddechowa. Przeprowadzona została w następującej kolejności: ocena bezpieczeństwa, sprawdzenie przytomności, wołanie o pomoc, sprawdzenie oddechu, ucisk klatki piersiowej i wdechy ratownicze.  Podczas pokazu pierwszej pomocy przedmedycznej przedstawiono działanie defibrylatora zewnętrznego aed.

Podsumowaniem zajęć było rozwiązanie krzyżówki dotyczącej bezpieczeństwa pieszych. Najbardziej aktywni seniorzy otrzymali koszulki odblaskowe a wszyscy opaski odblaskowe.

Działanie zostało przygotowane w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” przez panie T. Tokarczyk i A. Obrzud.

Galeria zdjęć

 

Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.