• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Lekcja w terenie leśnym klasy 3B


 

17 października zachęceni przepiękną pogodą „złotej polskiej jesieni” umówiliśmy się z podleśniczym, panem Marcinem Hebdą. Po dotarciu na Górę Parkową wyruszyliśmy w głąb lasu. Co chwilę zatrzymywaliśmy się. Na takich przystankach pan podleśniczy pokazywał i nazywał popularne drzewa liściaste, uczył nas rozpoznawać drzewa iglaste po kształcie i długości igieł, ich ułożeniu na gałęziach oraz  po szyszkach,  zwracał uwagę na warstwy lasu, rośliny i zwierzęta w nich spotykane. Widzieliśmy też grzybki: i te jadalne, opieńki i te bardzo trujące, muchomory czerwone. Wiemy już, że nie wolno ich niszczyć, bo niektóre zwierzęta je zjadają. Wiemy też, że TYCZKOWINA to młode drzewko o wąskim pniu, ŻERDKOWINA ma trochę grubszy pień a DRĄGOWINA to ostatnie stadium drzewa przed jego dojrzałością. Słuchaliśmy wielu ciekawostek, takich jak ta, że nazwa grabie pochodzi od grabu, drzewa, z którego grabie były robione, a akacja to nie akacja, a robinia akacjowa i jej liście mają kłujące kolce. Gdy wracaliśmy, nagle w środku lasu ujrzeliśmy przepiękny widok – rozłożystego graba, który stał wśród innych drzew cały oświetlony słońcem i złocił się swoimi liśćmi jak olbrzymia błyszcząca parasolka.

        Piękna pogoda, sympatyczny i kompetentny pan podleśniczy przekazujący ciekawostki z leśnego duktu sprawiły, że nasza lekcja w terenie była bardzo udana. Dziękujemy Nadleśnictwu Stary Sącz za umożliwienie tych zajęć, a panu Marcinowi za pomoc w rozszyfrowywaniu leśnych zagadek.

galeria zdjęć

 

Autor: Bożena Bielak
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.