• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

„Noś odblaski!” - zajęcia dla uczniów klasy czwartej


17 października 2019 r. w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” w naszej szkole odbyły się zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klasy czwartej, która w obecnym roku szkolnym ubiegać się będzie o kartę rowerową. Uczniowie obejrzeli prezentacji pt. „Noś odblaski”. Dowiedzieli się, że  najbardziej na niebezpieczeństwo na drodze narażone są osoby poruszające się po zmierzchu drogą poza obszarem zabudowanym. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego osoby takie muszą mieć na sobie elementy odblaskowe widoczne dla innych uczestników ruchu. Kolejnym punktem spotkania było udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej – reanimacja krążeniowo-oddechowa. Przeprowadzona została w następującej kolejności: ocena bezpieczeństwa, sprawdzenie przytomności, wołanie o pomoc, sprawdzenie oddechu, ucisk klatki piersiowej i wdechy ratownicze. W dalszej części grupa wolontariuszy naszej szkoły zapoznała swoich młodszych kolegów z informacjami na przygotowanych przez siebie plakatach. Dotyczyły one bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym, noszenia odblasków po zmierzchu, drogi hamowania pojazdu, widoczności pieszego z odblaskami i bez odblasków.

Efektem końcowym zajęć było rozwiązywanie przez uczniów klasy czwartej krzyżówki z hasłem „Noś odblaski”. Za każdą prawidłowo podaną odpowiedź można było otrzymać słodki upominek wraz z hasłem „Pamiętaj o odblaskach”.

Uczniowie, którzy przygotowali zajęcia:

Antoni Janczura,

Zuzanna Zaremba

Klaudia Kuziel

Wolontariusze: Mordarska Gabriela, Kostrzeba Szymon, Kowalik Włodzimierz

Opiekunowie: Teresa Tokarczyk, Małgorzata Koszyk

Galeria zdjęć

 

 

 

Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.