Nauczyciel wszechczasów

16 października 2019r. cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Słowackiego w Starym Sączu zebrała się na uroczystej akademii poświęconej wszystkim nauczycielom, a szczególnie Nauczycielowi wszech czasów Janowi Pawłowi II z racji 41 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Montaż – wspomnienie – rozpoczęliśmy od wiersza patrona naszej szkoły, Juliusza Słowackiego „Pośród niesnasek...” pięknie wyrecytowanego przez uczennicę Marię Wastag z klasy VIIb. Następnie wraz z Karolem Wojtyłą – ministrantem, księdzem, biskupem, papieżem Janem Pawłem II przemierzyliśmy długą drogę od Wadowic do Watykanu. Towarzyszyła nam w tym poezja oraz nastrojowa muzyka.

Wiersze interpretowali: Maksymilian Dyrek, Karolina Sopata, Aleksandra Sułkowska z klasy VIIIa oraz Maksymilian Drożdż, Igor Kamiński uczniowie klasy VIIb. Niezapomnianą „Barkę” i „Wadowice” wykonały: Sophia Israel – VIIIa i Julia Pituch, Anna Sztafa z klasy VIb. W postać naszego ukochanego Ojca Świętego wcielił się Karol Ogórek .

W drugiej części spotkania uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom, dziękując im za cierpliwość, łagodność, trud i zaangażowanie zaprosili do wysłuchania tekstów w wykonaniu najmłodszych uczniów: Aleksa Błaszczyka, Aleksandry Tyki, Karola Karlaka. Życzeniom towarzyszyło symboliczne „Sto lat” wykonane na skrzypcach przez Jana Długosza.

W tak wyjątkowym dla całej społeczności dniu odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowej Uczniowskiej Rady Szkolnej, po oficjalnej prezentacji uczniów, którzy w tym roku weszli w skład samorządu, pani dyrektor W. Nowak podziękowała Szymonowi Kostrzebie i Julii Zegarlińskiej za dwuletnią pracę na rzecz szkoły.

Z okazji Dnia Papieskiego w piątek, 11 października Uczniowska Rada Szkolna zorganizowała

„niezapowiedziany” Konkurs - test-wiedzy o Janie Pawle II.

W kategorii klas młodszych wygrała klasa IIb, w klasach starszych – uczniowie VIIIa. Dla zwycięzców Rada Rodziców ufundowała tradycyjne papieskie kremówki, a dla pozostałych uczestników słodkie upominki. Serdecznie dziękujemy.

Za realizację działania odpowiedzialni byli: pani Elżbieta Mrówka, pani Małgorzata Wąchała, Ewa Sojka, pani Agata Kurowska, pani Monika

Turek – Pelc, ks. Nikodem Kowalczyka.

W akademii wykorzystano fragmenty scenariusza „Jan Paweł II nauczyciel wszech czasów”

Autor: Opiekunowie URS

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl