UCZNIOWIE PISZĄ... Wybuchowa wycieczka

We wtorek, 8 października klasy siódme wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Celem naszego wyjazdu było obejrzenie doświadczeń chemicznych wykonywanych przez wykładowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 10.00, a po około godzinie jazdy dojechaliśmy do McDonalda. Gdy każdy zjadł już swoje drugie śniadanie, ruszyliśmy w dalszą drogę.

Około godziny 13.00 dotarliśmy na miejsce. Kierowca zaparkował autobus, a my w tym czasie poszliśmy na uniwersytet. Okazało się, że jesteśmy przed czasem, więc musieliśmy godzinę poczekać. Gdy wszystko było już gotowe, weszliśmy na salę i zajęliśmy miejsca. Wykładowca rozpoczął krótką prezentację na temat różnych substancji chemicznych i ich właściwości. Następnie wraz ze swoimi asystentami prezentował nam różne ciekawe eksperymenty, lecz najlepszy zostawił na koniec. Był on bardzo głośny i niebezpieczny, ale na szczęście wszystko się udało. Po zakończonym pokazie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i ruszyliśmy w drogę powrotną. Pod szkołę dojechaliśmy około godziny 18.00.

Wycieczka, moim zdaniem, była bardzo udana, wszyscy świetnie się bawili a przy okazji poszerzyli swoją wiedzę o doświadczeniach chemicznych i różnych substancjach.

Autor: Antonina Biel 7b

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl