Szkoła Młodych Patriotów

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do Ogólnopolskiego Projektu „Szkoła Młodych Patriotów” proponujemy następujące działania:

Przygotowanie plakatu: „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Zadanie obowiązkowe dla klas 1–8.

Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych. Działanie będzie realizowane w formie warsztatowej. Każda klasa typuje jednego przedstawiciela.

Sondaż wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego. Uczniowska Rada Szkolna.

Ogólnoszkolny konkurs wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”. Zadane dla klas 4 – 8 (klasa typuje jednego przedstawiciela).
Materiały do konkursu: podręcznik do historii klasa 6, rozdz. III, V – lekcje 4 i 5, podręcznik do historii klasa 7, rozdz. II, IV, VII, podręcznik do historii kl. 8, rozdz. I, II, IV, V – lekcja 2, 3, 5.

Ogólnoszkolny konkurs pieśni patriotycznych. Konkurs indywidualny lub grupowy.

Konkurs literacki. Motyw „małe ojczyzny w literaturze”.  Prace powinny liczyć ok. 200 słów. Prace składamy do opiekunów Uczniowskiej Rady Szkolnej.

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl