Nasi uczniowie przyczynili się do POBICIA REKORDU

16 października w samo południe 114 uczniów różnych klas naszej szkoły: 1a, 3a, 4a, 5c, 6b, 8a, 8b pojęło próbę pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Nie byli osamotnieni w tym działaniu, bowiem punktualnie o godzinie 12:00 w całej Polsce przez pół godziny aż 150 560 osób1 380 instytucjach przystąpiło do wielkiej lekcji z resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Na portalu organizatora, czyli Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawił się wynik. I znów w spektakularny sposób rekord został pobity.

Jak do tej pory WOŚP biła rekord?

2018r. - w akcji wzięło udział 116 342 uczestników.
2017r. - w akcji wzięło udział 85 010 uczestników.
2016r. - w akcji wzięło udział 66 745 uczestników.
2015r. - w akcji wzięło udział 92 049 osób..
2014r. - w akcji wzięło udział 67 396 osób.
2013r. - w akcji wzięło udział 83 111 osób z 1132 instytucji.

16 października to nie przypadkowa data - obchodzimy wtedy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Próba bicia Rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych.

Uczniowie naszej „dwójki” już wiedzą, jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy, że zasady powinien znać każdy i że każdy może uratować czyjeś zdrowie i życie.

Autor: Agnieszka Obrzud

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl