Szkoła Pamięta

Z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej podjęto akcję „Szkoła Pamięta”. Uczniowska Rada Szkolna aktywnie włączyła się w realizację tego projektu. Dla klas ósmych zorganizowała spotkanie z Panią Heleną Mikulec, emerytowaną nauczycielką, która podzieliła się wspomnieniami z czasów II wojny światowej. Pani Helena opowiadała o czasach szkolnych i warunkach życia pod okupacją niemiecką.

Klasy siódme wzięły udział w wycieczce historycznej na starosądecki cmentarz i zapaliły symboliczne znicze przy pomnikach bohaterów I i II wojny światowej.

Opiekunowie URS dziękują całej społeczności szkolnej za zaangażowanie się w akcję.

Autor: Opiekunowie URS