Uroki polskiej złotej jesieni - wyjście do parku

Klasa 3a wybrała się do pobliskiego parku na lekcje przyrody w terenie. Celem naszej wyprawy były obserwacje przyrodnicze z wykorzystaniem przyrządów optycznych: lup i lornetek. Lupy pozwoliły nam dokładniej  zbadać budowę zewnętrzną liści, kory drzew, którą później kalkowaliśmy. Udało nam się również poobserwować spacerujące mrówki, biedronki jak również czerwonego żuczka. Na drzewach podglądaliśmy skaczącą wiewiórkę, dwa gołębie. Park o tej porze pokrywa przepiękny  dywan usłany różnokolorowymi  liśćmi, które były przez nas zbierane. W domu je zasuszymy , a następnie na zajęciach plastyki wykonamy kompozycję jesienną. Kiedy powiał wiatr, liście wykonały dla nas piękny jesienny taniec.  Każdy z nas prowadził  i uzupełniał Kartę obserwacji. Taka lekcja przyrody na długo zostanie w naszej pamięci.

Autor: Stanisława Bielak

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl