Bezpieczna Szkoła Tirka

W dniu 29. października, naszych pierwszoklasistów odwiedzili przedstawiciele krakowskiego Inspektoratu Transportu Drogowego. W ramach „Bezpiecznej Szkoły Tirka” inspektorzy promują wśród dzieci od najmłodszych lat bezpieczne zachowania na drodze a także wyczulają młode umysły na niebezpieczeństwa, które mogą wystąpić w ruchu drogowym.

Inspektorzy w atrakcyjnej formie przybliżyli i przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zwracając szczególną uwagę na poruszanie się po ulicy i zachowanie w czasie podróży. Podkreślili jak ważne jest noszenie odblasków zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych, zapinanie pasów w samochodzie, przechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych. Prowadzący spotkanie przybliżyli też dzieciom pracę Inspektorów Transportu Drogowego i z przyjemnością odpowiadali na pytania najmłodszych. W ramach dodatkowej atrakcji dzieci mogły również obejrzeć od środka auto inspekcyjne wraz ze znajdującymi się w nim specjalistycznymi urządzeniami.

Autor: Agnieszka Obrzud

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl