Akcja „Odblaskowa szkoła” na świetlicy szkolnej

28 października 2019 r. na świetlicy szkolnej w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” zostały zorganizowane zajęcia dla uczniów przebywających na świetlicy szkolnej. Dzieci obejrzały filmy pt: ” Noś odblaski! Daj się zobaczyć! Nie daj się zabić!”, „Kampania - Odblaski życia” i „Odblaski to życie”. Następnie rysowały drogę do szkoły i do domu ze szczególnym zwróceniem uwagi na istniejące zagrożenia i niebezpieczeństwa. Opowiadały o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i bezpiecznego poruszania się poboczem drogi. Podczas zajęć świetlicowych odbyły się pogadanki na temat korzyści wynikających z noszenia odblasków i kamizelek odblaskowych przez pieszych i przez rowerzystów po zmierzchu. Uczniowie projektowali znaki odblaskowe, które zabrali ze sobą do domu. Dzieci przebywające na świetlicy i dojeżdżające autobusem szkolnym zostały dodatkowo wyposażone w elementy odblaskowe.

Opiekunowie świetlicy:

Marta Lelito