Olimpiada Języka Angielskiego dla Juniorów

18 listopada odbędzie się Olimpiada Języka Angielskiego dla Juniorów.

Olimpiada jest organizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

Regulamin jest dostępny tutaj

1. Adresatami Olimpiady są uczniowie szkół podstawowych, II etapu edukacyjnego zwłaszcza VII, VIII klasy.

2. Laureaci i finaliści Olimpiady otrzymują uprawnienia w systemie egzaminacyjnym zgodnie z treścią obowiązujących aktów prawnych.

3. Zawody są trzystopniowe.

Etap I

Część I to etap szkolny przeprowadzany jest w postaci egzaminu papierowego. Test składać się będzie z 60 pytań, przy czym za każde pytanie będzie można otrzymać 1 punkt. Na rozwiązanie testu przeznaczono 45 minut. Do części 2 etapu I przejdą uczestnicy, którzy otrzymają minimum 45 punktów.

Część II etap I – Test rozwiązywany on-line w szkole.

Etap II

Część I – test on-line

Do części II etapu II przechodzą osoby, które uzyskały 75% punktów.

Część II etap II– umieszczenie pracy projektowej w systemie.

Część III etap II – rozmowa on-line przeprowadzana zgodnie z listą imienną z przydzielonym dokładnym terminem rozmowy.

Etap III

Część I – test on-line

Część II – rozmowa on-line zgodnie z listą imienną z przydzielonym dokładnym terminem rozmowy.

II część – egzamin ustny – przeprowadzona zostanie rozmowa na jeden z wylosowanych tematów. Tematy zostaną umieszczone na stronie internetowej przed III etapem. Każdemu egzaminowanemu uczniowi zostanie zadane pytanie z lektury (tytuł lektury zostanie umieszczony na stronie www.ojaj.wsjo.pl najpóźniej 3 dni po ogłoszeniu wyników II etapu). Egzamin ustny podczas III etapu prowadzony będzie on-line za pomocą videokomunikatorów.

Etap ten wyłania grono laureatów i finalistów Olimpiady.

Laureatami konkursu zostaną osoby, które uzyskają powyżej 80% sumy punktów egzaminu pisemnego i egzaminu ustnego. Finalistami będą osoby, które otrzymają minimum 60% sumy punktów egzaminu pisemnego i egzaminu ustnego.

Formularz RODO

Chętnych zapraszamy do kontaktu z p. Beatą Damasiewicz lub z p. Agnieszką Obrzud

Autor: Agnieszka Obrzud, Beata Damasiewicz

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl