• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Szkoła Młodych Patriotów - przegląd pieśni patriotycznych


 Młody patriotyzm

Decyzję o wzięciu udziału w XVIII edycji Konkursu Szkoła Młodych Patriotów podjęła Rada Pedagogiczna na pierwszej w tym roku szkolnym konferencji. Zadecydowała ona, że koordynatorem działania będzie Uczniowska Rada Szkolna.

Realizację tego projektu rozpoczęliśmy od wyboru siedmiu z dziewięciu  proponowanych działań.

Wrzesień upłynął nam na opracowywaniu terminarza oraz przygotowywaniu regulaminów do wybranych konkursów. Pierwszego października mogliśmy już przystąpić do realizacji dwóch zadań. Pierwsze z nich - Plakat z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W pracę zaangażowana została cała społeczność szkolna. Działanie było realizowane przez cały miesiąc październik. Najpierw wychowawcy, historycy wprowadzali  uczniów w tematykę niepodległościową, a następnie na lekcjach plastyki pod opieką nauczyciela  uczniowie tworzyli plakaty upamiętniające  Odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Powstało ponad trzysta pięknych, kolorowych prac, które zostały wyeksponowane na terenie całej szkoły, stanowiły też oryginalną dekorację podczas Konkursu piosenki patriotycznej i akademii z okazji Święta Niepodległości.

W piątek, 8 listopada 2019 roku odbył się Konkurs piosenki patriotycznej. Przygotowania do występów trwały od połowy października, w tym czasie uczniowie wraz z wychowawcami wybierali utwór,  formę jego  prezentacji, opracowywali kostiumy, dekoracje. Większość klas zdecydowała się na występ zbiorowy, który przybierał postać „małej inscenizacji”. Był piękny, kolorowy, porywający. Mogliśmy usłyszeć i „zobaczyć” takie utwory jak „Warszawianka”, „Przybyli ułani”, „Piechota”. Nie zabrakło też wystąpień indywidualnych i w tym miejscu chcemy pogratulować naszym  solistom: Martynie Suflicie uczennicy klasy IV a, Laurze Dobrowolskiej z klasy Va, Emilii Nowak – klasa VIIa, Sophi Israel z klasy VIIIa. Zasłużyli oni na duże brawa. Mamy nadzieję, że na brawach się nie skończy. Po konkursie wszyscy uczniowie wzięli udział w głosowaniu i wytypowali zwycięzców. Wyniki poznacie w najbliższym czasie, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na podsumowaniu wszystkich działań.  

Na zakończenie, o godzinie 11.11 w obecności Sztandaru Szkoły uczniowie odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”.

       Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tych działań, a szczególnie Wam Drodzy Uczniowie za zachowanie postawy godnej Młodego Patrioty.

Zapraszamy do dalszej pracy.

 

 

Występ klasy 8b

Występ Sophie Israel z klasy 8a

Występ klasy 7b

Występ Emilii Nowak z klasy 7a

Występ klasy 6b

Występ klasy 6a

Występ klasy 5c

Występ klasy 5b

Występ Laury Dobrowolskiej z klasy 5a

Występ klasy Martyny Suflity z klasy 4a

Występ klasy 3b

Wystep klasy 3a

Występ klasy 2b

Występ klasy 2a

Występ klasy 1a

galeria zdjęć

 

Autor: Opiekunowie Uczniowskiej Rady Szkolnej
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.