Akademia z okazji 11 Listopada

W dniu 12 listopada 2019 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas piątych, siódmych i ósmych oraz nauczycieli naszej szkoły (Ewę Załubską, Ewę Sojkę oraz Ewę Komar). Uczniowie przedstawili tło historyczne, wydarzenia i postacie związane z odzyskaniem niepodległości. Informacje były przeplatane pieśniami patriotycznymi (Rota, Rozkwitały pąki białych róż, Piechota), wierszami Janusza Szczepkowskiego, Józefa Relidzyńskiego i Wisławy Szymborskiej oraz grą instrumentalną młodych artystów. Całość utrzymana była we wzruszającym, patriotycznym klimacie, pozwoliła cofnąć się w czasie i poczuć atmosferę tych wyjątkowych dni. Społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski oraz hymn szkoły. Na zakończenie akademii pani Dyrektor Wioletta Nowak przedstawiła laureatów starosądeckiego konkursu pieśni patriotycznych, którzy zaprezentowali również zwycięskie utwory przed publicznością.

Autor: Ewa Komar

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl