• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

LEKCJA HISTORII KLASY 3B W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ


Nie tak dawno obchodziliśmy uroczyście 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. A Polska to również kraj o pięknej historii, w którym żyli wybitni pisarze, naukowcy, artyści. Chcąc poznać niektóre fakty z naszej wielowiekowej historii wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu. Tam czekała na nas pięknie przygotowana przez panią Jolę Chruślicką lekcja. Rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej, dzięki której poznaliśmy naszych wielkich władców, takich jak Mieszko I, Bolesław Chrobry, Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło czy Jan III Sobieski, a także wielkich Polaków-patriotów, artystów i naukowców: Kopernika, Skłodowską-Curie, Chopina, Kochanowskiego, Mickiewicza czy Matejkę.

Po prezentacji podzieleni na 5 grup rozwiązywaliśmy krzyżówki tematyczne a także rozpoczęliśmy własne poszukiwania w tekstach źródłowych odpowiedzi na różne pytania dotyczące naszych wielkich władców i innych znanych Polaków. Pracę w grupach zakończyliśmy plastyką – każdy dostał do wykolorowania na podstawie wizerunku w albumach i książkach historycznych portretu jednego ze sławnych Polaków.

Lekcja na terenie biblioteki była pouczająca. Korzystanie z tekstów źródłowych nie należy do najłatwiejszych i wciąż uczymy się „jak się uczyć” i wyciągać z nich najistotniejsze dla nas treści. Dziękujemy pracownikom biblioteki za zaproszenie nas na taką lekcję patriotyzmu.

 

Galeria zdjęć

 

Autor: Bożena Bielak
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.