Listopadowe uroczystości

1 XI 2019 - KWESTA NA STAROSĄDECKICH CMENTARZACH

Jak co roku, w dniu Wszystkich Świętych, na Starosądeckich Cmentarzach odbyła się kwesta, w której zbierano fundusze na renowację zabytkowych nagrobków. W tegorocznej, XV już zbiórce, pozyskano rekordową kwotę ponad 13 tysięcy złotych W tej szlacheckiej inicjatywie brali udział starosądeccy radni na czele z Burmistrzem Jackiem Lelkiem. Asystowała im młodzież LO, a także uczniowie z naszej szkoły, pod opieką Pani Ewy Sojki. W kweście uczestniczyli następujący uczniowie; Amelia Tokarczyk, Aleksandra Sułkowska, Anna Słaboń, Antoni Janczura, Maksymilian Tokarczyk z klasy 8a oraz uczniowie z klasy 8b; Agnieszka Koszyk, Karolina Drożdż, Aleksandra Chochorowska, Emilia Rucińska i Paulina Miśkowiec. Część, spośród wymienionych uczniów kultywuje tą piękną inicjatywę kolejny już raz. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego bardzo licznie zaangażowali się w tą wyjątkową kwestę. Była to  okazja, aby pięknie zaprezentować się w środowisku lokalnym i współuczestniczyć w słusznej inicjatywie.   Obchody Dnia Niepodległości. Z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyło się w Starym Sączu kilka uroczystości, w których aktywnie uczestniczyła nasza szkoła. W piątek, 8 listopada, pięknie zaprezentowali się przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej. Podczas gminnego przeglądu pieśni patriotycznych uzyskali zwycięskie laury. Natomiast 11 listopada odbył się - przemarsz spod kina „Sokół” do kościoła parafialnego, msza święta w intencji Ojczyzny oraz pochód na cmentarz, gdzie odczytano apel poległych oraz złożono wiązanki pod pomnikami ofiar wojny. W uroczystości brał udział poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego, Dyrekcja, nauczyciele oraz przedstawiciele młodzieży. Przed pomnikiem „Golgota Wschodu”, jak co roku, była pełniona warta honorowa przez uczniów naszej szkoły w składzie: Agnieszka Koszyk, Monika Witowska oraz Bartłomiej Gruca (pod opieką Pani Małgorzaty Koszyk).

galeria zdjęć (11.11.2019)

galeria zdjęć (01.11.2019)