• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Happy Teddy Bear Day


 

Teddy bear, teddy bear

Turn Around

Teddy bear, teddy bear

Touch the ground…


W taki oto sposób uczniowie z klasy 1a i 1b rozpoczęli nietypowe zajęcia z języka angielskiego. Nauka języków obcych powinna wzbudzać pozytywne emocje, stąd na zajęciach języka angielskiego w klasach pierwszych nauczycielki języka angielskiego przygotowały dla pierwszoklasistów moc atrakcji podczas Dnia Pluszowego Misia, który obchodzony jest 25 listopada. W naszej szkole przebiegał on pod hasłem Happy Teddy Bear Day i został zrealizowany w ramach wieloletniego szkolnego projektu „Nauka języków obcych- naprawdę warto”. W sali lekcyjnej na ławkach szkolnych pojawiły się więc tajemnicze misiowe łapki, które zapowiadały niespodzianki dla pierwszoklasistów.


Nauczycielki języka angielskiego przebrane za misie witały zaskoczone dzieci przed rozpoczęciem warsztatów.

Dzieci przygotowały piękne misiowe portrety, prosząc po angielsku o wymarzonego misia. Pierwszoklasiści dumnie prezentowali swoje misiowe portrety, mówiąc po angielsku: Can I have a teddy bear, please?


Dzieci poznawały piosenkę w języku angielskim 'Teddy Bear’ i wszyscy wspólnie z misiem pojawiającym się na tablicy interaktywnej oraz nauczycielami języka angielskiego w misiowych strojach śpiewali piosenkę i wykonywali czynności z piosenki śpiewanej w języku angielskim. Dźwięki piosenki przeplatały kolejne językowe zabawy integracyjne w towarzystwie pluszowych misi, w które wcieliły się nauczycielki języka angielskiego.

Podczas warsztatów wszyscy pierwszoklasiści otrzymali również specjalne książeczki z zadaniami o misiach w języku angielskim. Dzieci uzupełniały imieniem swojego misia zdanie po angielsku, pisały po angielsku jakiego koloru jest ich miś, rysowały misia zgodnie z instrukcjami nauczycielek podawanymi w języku angielskim, opisując także po angielsku rysowane części ciała.

Na koniec warsztatów dwa dorosłe misie, czyli nauczycielki języka angielskiego, przygotowały niespodzianki dla wszystkich uczniów klas pierwszych. Na każdego czekały słodkie prezenty, oczywiście w kształcie misi oraz pamiątkowe naklejki z misiami z napisem Fantastic! w nagrodę za aktywny udział w językowych warsztatach. Galeria misiowych portretów, która po warsztatach pojawiła się na szkolnym korytarzu, wita całą społeczność szkolną.

Dzięki przychylności Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce każdy z pierwszoklasistów otrzymał niespodzianki w postaci książeczek edukacyjnych „Nasza Europa”. Były to nagrody dla uczniów z klasy Ia i Ib za zaangażowanie podczas warsztatów, przygotowanie pięknych portretów wymarzonych misi podpisanych oczywiście w języku angielskim: Can I have a teddy bear, please? oraz wypełnienie książeczek „My Teddy Bear Book” z zadaniami o misiach w języku angielskim.

Warto nadmienić, iż Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce już od trzech lat wspiera warsztaty dla pierwszoklasistów Happy Teddy Bear Day w naszej szkole, realizowane w ramach wieloletniego autorskiego szkolnego projektu „Nauka języków obcych- naprawdę warto”.

 

 

galeria zdjęć

 

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.