Poznają odnawialne źródła energii

Szkoła Podstawowa nr 2 im Juliusza Słowackiego w Starym Sączu w ramach współpracy z Krajową Agencją Poszanowania Energii S.A zorganizowała w dniu 22.11.2019 na Rynku dla uczniów  klas 6-8 warsztaty w mobilnym autobusie energetycznym na temat środowiskowych i społecznych skutków wykorzystania odnawialnych żródeł energii (OZE).

Warsztaty prowadzone były przez mgr inż. Dawida Kupczyńskiego oraz mgr inż. Karola Długołęckiego. Na zajęciach w sali lekcyjnej przeprowadzona została gra, podczas której każda klasa podzielona na pięć grup miała za zadanie zaprezentowanie przygotowanego plakatu informacyjnego o zadanym żródle energii (wiatr,woda, biomasa, słońce, geotermia). Pod koniec każdych zajęć nastąpiło podsumowanie całości przez prowadzącą zajęcia Anetę Janur-Majocha i wybór grupy prowadzącej najbardziej przekonującą kampanię oraz wybór najefektywniejszego dla gminy OZE (w oparciu o zaprezentowane przez uczniów informacje na plakacie oraz argumenty zgłaszane w tej kwestii, wybrane gupy otrzymały nagrody).

Autor: Ewa Załubska

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl