Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Językowy Teatr Szkolny zgłosił dwa projekty do konkursu Projektanci Edukacji


Językowy Teatr Szkolny wraz z koordynatorkami, nauczycielkami języka angielskiego: p. Beatą Damasiewicz i p. Agnieszką Obrzud zdecydowali się wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu znanego wcześniej jako Projekt z klasą. W tym roku organizator konkursu, czyli wydawnictwo Nowa Era zmienił nazwę na Projektanci Edukacji.

Językowy Teatr Szkolny zgłosił dwa projekty. Pierwszy pt. „Idealni, mimo, że (nie)idealni” związany jest z przedstawieniem na podstawie opowieści Astrid Lindgren „Rasmus i włóczęga”. W projekcie największą uwagę zwraca się na rolę rodziny w życiu każdego człowieka. W przypadku tego działania uczniowie nie będą pracować wyłącznie sami nad rezultatem końcowym. Ich zadaniem będzie nauczyć swoich dziadków i swoje babcie roli scenicznej i zmotywować ich na tyle, by wyszli na scenę i zagrali wspólnie z młodymi aktorami. Występowi towarzyszyć będzie wystawa prac wykonanych przez uczniów wspólnie z rodzicami i dziadkami, tak by trzy pokolenia pracowały nad stworzeniem portretów swoich rodzin, by pokazać również samym sobie, że nie trzeba być idealnym by kochać i być kochanym.

Drugi z projektów zgłoszonych na konkurs Projektanci Edukacji, pt
„Z językiem w plecaku na górskim szlaku”
łączy pasje wędrowania po górach z uczeniem się w sposób niekonwencjonalny. Członkowie Językowego Teatru Szkolnego będą przemierzać szlaki Beskidu Sądeckiego, poznawać jego najskrytsze tajemnice a przy okazji nauczą się nazw roślin, drzew w języku angielskim. Rezultatem działań górskich będzie przewodnik po Beskidzie Sądecki w dwóch wersjach językowych.

W przypadku wygranej w konkursie Projektanci Edukacji, łatwiej będzie zrealizować całość działań - pomoże w tym uzyskany grant pieniężny. Jedną z możliwości uzyskania nagrody jest głosowanie internautów. Bardzo prosimy o oddawanie głosów na stronach projektów:

 

1. Idealni, mimo, że (nie)idealni - projekt nr 953

https://www.projektanciedukacji.pl/projekt?id=9451&fbclid=IwAR2oj_D7MUTzqkmcXnlfCndmWwZQHoYKtkQehJDRPdKErFH9V4eLS-QToxU

 

2. Z językiem w plecaku na górskim szlaku - projekt nr 1380

https://www.projektanciedukacji.pl/projekt?id=9743&fbclid=IwAR3i2ZhHfRVy_YPy2vIdAUziEHz31OKBC5uTRAliTWSSbmPUMn8Y-3q05o8

 Głosujemy poprzez kliknięcie w przycisk "Zagłosuj na ten projekt", następnie wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz adres mailowy. Na ten adres zostanie wysłany link aktywacyjny, który należy kliknąć do północy danego dnia, by głos był ważny. Można głosować RAZ dziennie.

Głosowanie trwa do 13. grudnia. Z góry bardzo dziękujemy za oddanie głosu na nasze projekty.

 

 

 

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.