• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Jeden tydzień – dwa działania


Grudzień, rok 2019 powoli zbliża się do końca, a wraz z nim Rok Słowackiego. Z radością stwierdzamy, że większość zaplanowanych działań już za nami. W listopadzie udało się nam zrealizować dwa zadania, których motywem przewodnim był „Bohater Słowackiego”, warsztaty plastyczno - literackie i zabawę andrzejkową.

 

Słowacki na warsztatach

Adresatem działania byli uczniowie klas IV – VIII, jego celem przybliżenie twórczości Juliusza Słowackiego. Spotkanie odbyło się 25 listopada 2019 roku i budziło wiele pozytywnych emocji. Najpierw niepewność – losowanie bohatera, który będzie tematem pracy plastycznej, jego kreacja. W sali oprócz uczniów zagościła Balladyna, Alina, Kirkor, Wdowa, Goplana, Kostryn i inni znani i nieznani z tragedii Słowackiego.  Dla niektórych naszych „plastyków”, tych najmłodszych,  było to pierwsze spotkanie ze światem „Balladyny”, dlatego przygotowaliśmy krótkie charakterystyki wybranych postaci. Po godzinie większość grup była już gotowa, ostatnie minuty poświęcone zostały na dopracowanie szczegółów.

Wykonane prace zagościły na gazetce szkolnej i stanowią oryginalną ozdobę korytarza. Trzy najładniejsze rysunki przygotowali: Emilia Porwoł i Emilia Sutkowska z kl. VIb, Paulina Garwol i Wiktor Król z kl. VIIb, Maja Pietrzak i Julia Kuziel z kl. IVa.

Wybrane przez komisję plakaty zostały nagrodzone podczas zabawy andrzejkowej.

W warsztatach udział wzięli:

-A Załubska, E Rucińska z kl. VIIIb

- M. Kuś, K. Kurnyta z kl. Vb

-J. Ogorzałek, K. Kyrcz z kl. VIIa

-Z. Garwol, W. Golonka z kl. VIa

-K. Ćwik, U. Janczura z kl. VIIIa

-A. Dobrowolska, A. Tyka z kl. Va

-J Wajnert, K. Majerska z kl. Vc.

 

Słowacki na zabawie andrzejkowej

Koniec listopada to  czas na dyskotekę  andrzejkową,  konkursy, wróżby, niespodzianki.  W tym roku postanowiliśmy połączyć tradycyjne andrzejki z Juliuszem Słowackim i zaproponowaliśmy, aby tematem przewodnim naszej zabawy był bohater z twórczości naszego patrona.

 

28 listopada 2019 roku do naszej szkoły przybyli dziwni goście, mogliśmy znów spotkać Goplanę, obecny też był Kirkor, Skierka, Balladyna, Alina. Mimo trudnej tematyki, zwłaszcza dla uczniów klas młodszych, kreacje bohaterów świadczyły o znajomości twórczości Juliusza Słowackiego.

Doskonale te dwa światy: współczesny i pradawny połączyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu, działający w Wolontariacie, którzy w ramach współpracy między naszymi szkołami, prowadzili dyskotekę i w sposób niezwykle kreatywny bawili uczniów. Opiekę nad młodzieżą licealną sprawowały Panie M. Jawor i T. Szewczyk.W trakcie zabawy odbywały się różne konkursy, a ich wyniki zostały ogłoszone na zakończenie. W konkursie na najlepszy strój bohatera z twórczości Słowackiego trzy pierwsze miejsca przyznano:

                Magdalenie Kuś - klasa Vb- Goplana

                Wiktor Król -  klasa VIIb – Kirkor

                Patrycja Marczyk - klasa VIIIb – Skierka.

Zgodnie z obietnicą wręczyliśmy także nagrody za prace plastyczne „Bohater Słowackiego”.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy. Dziękujemy za trud, zaangażowanie i pomoc w realizacji działań.

 

Dziękujemy bardzo gorąco Liceum Ogólnokształcącemu, liczymy na dalszą współpracę. 

Galeria zdjęć

 

 

 


 

 

 

 

Autor: Opiekunowie URS
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.