Tydzień dla najmłodszych

W tym tygodniu działania Uczniowskiej Rady Szkolnej skierowane były w stronę najmłodszych uczniów, czyli klas I – III.

W poniedziałek, 9 grudnia przyszedł do nich Mikołaj wraz ze swoją świtą: aniołkiem i diabełkiem. Zdziwienie dzieci było ogromne, bowiem nie spodziewały się „jeszcze” Mikołaja, czemu głośno dawały wyraz. Po krótkiej prezentacji i tradycyjnym pytaniu, czy były grzeczne, nastąpiło sprawdzenie „mikołajkowych wiadomości”. Z radością stwierdzamy, że nasi uczniowie z łatwością odpowiadali na zadawane pytania i wykazali się bardzo szeroką wiedzą na temat mikołajek i szkoły. Za dobre odpowiedzi i „chęci” dzieci zostały nagrodzone słodkościami.

W piątek, 13 grudnia odbyło się kolejne Czwartkowe spotkanie z wiedzą, było ono adresowane do najmłodszych, poświęcone Juliuszowi Słowackiemu i bohaterom z jego utworów. Dlaczego w piątek - czwartkowe - to na samym początku wyjaśnił Juliusz Słowacki, „zawsze byłem słabego zdrowia i się rozchorowałem”. Następnie opowiedział o swoim dzieciństwie, młodości, miłości do matki i oddał głos bohaterom „Balladyny”. Mogliśmy zobaczyć: Alinę, Balladynę, Goplanę, Skierkę i Kirkora. Piękne stroje, ciekawe prezentacje wprowadziły nas w atmosferę utworu. Na zakończenie krótki „słodki quiz”, nawiązujący do prezentowanych treści. I znowu, z radością, informujemy, że nasi najmłodsi uczniowie poradzili sobie z nim bez problemu. Gratulujemy.

Kończąc, pragniemy poinformować, że podjęte przez nas działanie związane było z obchodami „Roku Słowackiego”.

Dziękujemy uczniom, którzy pomogli w realizacji spotkania, byli:

Nikodem Panajew – klasa VIIb – Juliusz Słowacki;

Antonina Biel – klasa VIIb – Alina;

Maria Wastag – klasa VIIb – Balladyna;

Magdalena Kuś – klasa Vb – Goplana;

Aleksandra Tyka – klasa Va – Skierka;

Wiktor Król – klasa VIIb – Kirkor.

Autor: Opiekunowie URS

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl