Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
 (Gimnazjum do 2017r.)

Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki

Maltańczycy szkolą uczniów "Dwójki"

Maltańska Służba Medyczna po raz drugi gościła (11 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. Uczniowie klas czwartych przeszli profesjonalne szkolenie z pierwszej pomocy.

Rośnie wiedza młodych ludzi na temat zasad udzielania pierwszej pomocy, jednak poziom praktycznych umiejętności jest bardzo zróżnicowany. Szkoła stawia na praktykę, dlatego zorganizowano  2-godzinne zajęcia z profesjonalistami. Malta - Służba Medyczna posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń pierwszej pomocy, zabezpieczaniu imprez masowych, przewozach sanitarnych i medycznych. Ich wieloletnie doświadczenie pracy w sytuacjach ekstremalnych procentuje. Wielokrotnie spieszyli na pomoc współdziałając z Centrami Zarządzania Kryzysowego w całym kraju.

Uczniowie wysłuchali jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przeszli także profesjonalny kurs pierwszej pomocy z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego. Zwiedzali także karetkę.

Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie…

Na zakończenie na wszystkich czekały wspaniałe niespodzianki: plecaki, koszulki i gadżety. Opiekun PCK - pani M. Maśko- sprawdziła, czy czwartoklasiści zapamiętali wszystkie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, organizując  quiz. Zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Autor: Ewa Załubska