Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

„Cicha noc, święta noc…”


Jest taki jeden dzień w roku, na który wszyscy czekają z tęsknotą i nieskrywaną radością, a gdy wreszcie nadejdzie, milkną spory, gaśnie nienawiść i znów, od przeszło dwóch tysięcy lat, zapala się światełko nadziei dla każdego z nas, dla świata, dla ludzkości. W ciszy betlejemskiej nocy i w ciszy poranionych ludzkich serc rodzi się Boża Dziecina, by nieść zbawienie i pokój, uczyć życzliwości i dawać nadzieję w trudach codziennych spraw. Jest taki jeden dzień w roku, gdy siedzimy wszyscy razem, a przed nami na białym obrusie kruchy, niepozorny, ale przepełniony miłością - biały opłatek. Bierzemy go wtedy uroczyście do rąk i dzielimy się nim, wypowiadając wiele pięknych i życzliwych słów.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w przededniu Świąt Bożego Narodzenia, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (nie tak dawno gimnazjum) zorganizowano spotkanie wigilijne. 19 grudnia 2019r. przy nakrytym śnieżnobiałym obrusem stole, udekorowanym przez panie: N. Lelek i J. Tykę , zastawionym tradycyjnymi potrawami , zasiedli goście: panie L. Dybiec – Dyrektor Międzyszkolnego Internatu, A. Tokarczyk – Przewodnicząca Rady Rodziców, pan S. Szczepaniak przedstawiciel Rady Miasta Stary Sącz, emerytowani pracownicy oświaty, ksiądz, siostra zakonna oraz młodzież i nauczyciele starosądeckiej "dwójki" , aby przy dźwiękach staropolskich kolęd, w atmosferze pokoju i radości podzielić się opłatkiem. Pani dyrektor W. Nowak powitała zebranych, złożyła świąteczne życzenia i zaprosiła do wspólnego kolędowania. Serdecznych słów nie szczędzili też goście, a Przewodnicząca Sekcji Emerytów pani A. Kucia, w imieniu wszystkich seniorów, podziękowała za kontynuowanie tej pięknej tradycji wigilijnych spotkań. Życzenia pięknych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia popłynęły również od Uczniowskiej Rady Szkolnej.

Uroczystość uświetnili "szkolni artyści": J. Biel, G. Bochenek, K. Caban, S. N. Garwol, Grabski, N. Jop, N. Kądziołka, M. Kowal, J. Kuziel, J. Łoboz, A. Makowska, W. Mamala, G. Maślanka, M. Plata, W. Pogwizd, M. Wilk, M. Zielonka – uczniowie kl. 1b oraz K. Skoczeń, E. Nalepa z kl.3a, J. Długosz z kl.6a, którzy pod opieką pań: W. Kowalczyk, M. Maśko, M. Pasiut i M. Turek – Pelc - na tle pięknej dekoracji - zaprezentowali jasełka, wprowadzając zebranych w tajemnicę Bożego Narodzenia. O tym, że wzruszyli i zachwycili, niezbicie świadczyły gromkie brawa i ciepłe komentarze gości. Prawdziwie świąteczną i rodzinną atmosferę wyczarowały również kolędy w wykonaniu kapeli góralskiej. Wigilijne spotkanie, już od lat, jest okazją, by usłyszeć, doskonale wyważoną, pełną finezji i delikatnego humoru, ale też ciętej satyry na współczesną rzeczywistość, fraszkę autorstwa pana W. Pustułki. W ten grudniowy dzień, w ten szczególny dzień oczekiwania na Boga – Człowieka cieszmy się, że jeszcze raz dane nam było spędzić wspólnie czas i pamiętajmy o tych, którzy już nigdy nie usiądą z nami do wigilijnego stołu.

Galeria zdjęć - Starosądeckie.info

Galeria zdjęć

 

 

Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.