Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Erasmus+ ABIS... Nietypowe zimowe drzewo na szkolnym korytarzu. Kindness branches out…


Pomimo zimowej już prawie pory w naszej szkole pośród jodłowych gałązek, betlejemskich szopek, gwiazd i światełek na choinkowych gałązkach można dostrzec potężne wielobarwne drzewo, które rozkwita pięknem, które tkwi w ludzkim geście dobroci. To uczniowie naszej szkoły zaangażowani w zajęcia warsztatowe podczas zajęć języka angielskiego stworzyli wyjątkowe kwiaty i liście, na których znalazły się przesłania w języku angielskim i polskim o tym, jak istotne jest krzewienie dobra wśród nas. Dobro „rozgałęzia się” tak jak konary drzewa, które pojawiło się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia na szkolnym korytarzu. Każdy dobry czyn rodzi kolejny. Na zimowym drzewie - symbolu jest barwnie, bo dobro niesie ze sobą radość. Uczniowie na kwiatach-symbolach umieścili wiele głębokich przemyśleń: „Be kind”, „One good deed leads to another and another and another… - Jeden dobry uczynek rodzi kolejny i kolejny, i kolejny…”, „Bądźmy dla siebie dobrzy”, a także pomysły na to, jak rozprzestrzeniać dobro wokół nas w języku angielskim i polskim.

To wyjątkowe zimowe drzewo dobroci jest dziełem uczniów z klas: Ia, Ib, IIb, IIIa, IIIb, IVa, Va, Vb, VIb oraz VIa, którzy zachęceni przez nauczycieli języka angielskiego: Agnieszkę Obrzud i Beatę Damasiewicz, snuli wspólnie refleksje nad siłą dobroci. Gałęzie i korzenie zimowego drzewa rozprzestrzeniają się w całym miasteczku leżącym u jego podnóża; miasteczku takim jak nasze, w którym mieszkamy. Na domach i budynkach stworzonych przez uczniów z klasy IIb pod kierunkiem wychowawcy - Anny Kozik nie brakuje przesłania, którego symbolem jest to potężne drzewo - „Be kind - Bądź dobry.” Jest też makieta z domami będąca dziełem uczniów z klasy VIa pod kierunkiem wychowawcy Beaty Damasiewicz. Na oknach znajdują się symboliczne imiona mieszkańców, rozbudzonych ciepłem dobroci ze snu.

W związku z realizacją kolejnych kroków projektu Erasmus+ ABIS  nie tylko w naszej szkole, ale i również we wszystkich partnerskich szkołach w Turcji, Rumunii i we Włoszech pojawiły się takie niezwykłe drzewa, które przemawiają do każdego, kto na nie spojrzy. Mówią symbolicznie o czynieniu dobra, które jest nadzieją na skuteczne przeciwdziałanie przemocy.

galeria zdjęć

Zobacz, jakie drzewa stworzyli nasi partnerzy projektu Erasmus+ ABIS

 

 

 

 

 

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.