Uwaga KONKURS - Świat wokół mnie

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

dla uczniów

Świat wokół mnie

Cel: rozbudzanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej oraz myślenia plastycznego młodego człowieka

Forma: prezentacja wykonanych własnoręcznie prac plastycznych we wskazanych technikach:

• malarstwo format minimum A3

• rysunek format minimum A4

• grafika format A4

• fotografia format A4

Regulamin konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej.

2. Termin nadsyłania prac do15.02.2020 r. na adres szkoły z dopiskiem „Konkurs”.

3. Prace mają być podpisane w prawym, dolnym rogu oprawy: imię i nazwisko autora, nazwa szkoły. Równocześnie należy załączyć GRUPOWĄ KARTĘZGŁOSZENIOWĄ I KARTY INDYWIDUALNE do przesyłki oraz wysłać w wersji elektronicznej GRUPOWĄ KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ na adres wisnickiplastyk@poczta.fm.

4. Prace muszą być naklejone na karton, który tworzy wokół pracy ramkę (nie należy przysyłać w antyramach) i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia lub zniszczenia prac w czasie transportu.

5.  Uczestnik może przesłać prace w więcej niż jednej kategorii.

6. W kategorii fotografia uczestnik może przesłać max. 3 prace pojedyncze lub jeden cykl (max. 3 elementowy).

7. Prace dostarczane i odbierane są na koszt uczestnika.

8. Selekcji i oceny prac dokona Komisja Konkursowa.

9. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 23.03.2020 r. w Dniu Otwartym Szkoły, na wernisażu wystawy pokonkursowejo godzinie 12.00.

10. Udział w konkursie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na publikację nazwisk i prac.

11. Prace odbierane są w terminie do końca czerwca 2020r. (forma odbioru do uzgodnienia z kuratorem wystawy p. Henrykiem Kopańczykiem). Prace nie odebrane w terminie będą likwidowane.

Nagrody:

1. Grand Prix konkursu: zwolnienie z egzaminu praktycznego do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, nagroda rzeczowa.

2. I, II i III nagroda w danej kategorii: zwolnienie z dwu części egzaminu wstępnego, nagrody rzeczowe.

3. Wyróżnienia: zwolnienie z jednej części egzaminu wstępnego, nagrody rzeczowe.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo innego podziału nagród regulaminowych.

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki, 32 – 720 Nowy Wiśnicz,ul. Bocheńska 6

wisnickiplastyk@poczta.fm tel./fax 14 685 5650

karta zgłoszenia