Owocowy raj w 3B

O tym, że warzywa i owoce są zdrowe – wie każdy z nas. Dlatego też uczniowie klasy 3B postanowili zrobić sobie małe co - nieco właśnie z surowych warzyw i owoców. Liczyła się pomysłowość, wykonanie i podanie przekąski. Ważna była też higiena przygotowania posiłku. Dlatego też dzieci po umyciu rąk i owoców ubrały fartuszki, a niektórzy nawet kucharskie czapeczki. Nie obyło się bez drobnych problemów – o tym, że nóż jest ostry i trzeba bardzo uważać przy krojeniu, boleśnie przekonał się jeden z uczniów. Jednak pani Ania, nasza szkolna pielęgniarka, czuwała i szybko opatrzyła nieostrożnego kuchcika, który mógł dokończyć zadanie wraz ze swoją grupą.

Po zakończonej pracy wszyscy uczniowie mieli możliwość degustacji przygotowanych przekąsek i porównania wyników pracy sąsiednich grup. Takie wesołe i kolorowe, a zarazem bardzo zdrowe i pełne witamin potrawy powinny trafiać codziennie na nasze stoły.

SMACZNEGO!

Autor: Bożena Bielak