Erasmus+ABIS... Noworoczne życzenia od szkół partnerskich

Z życzeniami noworocznymi do Turcji, Rumunii, Włoch i Albanii Do naszej szkoły docierają ostatnie koperty przepełnione kartkami noworocznymi wykonanymi przez uczniów z czterech szkół, z którymi Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu współpracuje w ramach projektu Erasmus+ ABIS- Against Bullying for A Better Inclusion in Schools. Oficjalne otwarcie kopert wypełnionych po brzegi ręcznie robionymi karkami z życzeniami od partnerów projektu ABIS Erasmus+ z Włoch, Turcji i Rumunii odbyło się podczas ostatniego spotkania Szkolnego Klubu Erasmusa.

Kartki z życzeniami już wkrótce ozdobią szkolną ścienną gazetkę projektu Erasmus+. Uczniowie również stworzyli setki niezwykle kreatywnych kartek noworocznych, w których zamieścili życzenia w języku angielskim, jak i również rumuńskim, tureckim, włoskim i albańskim. Wykazali się nie tylko entuzjazmem i zaangażowaniem w tworzeniu kartek dla rówieśników ze szkół w Turcji, Rumunii, Włoszech i Albanii, ale również talentem plastycznym i umiejętnością współpracy w grupie. Wszystkie kartki zostały wysłane do partnerskich szkół.

W projekcie Erasmus+ ABIS wykorzystywana jest również platforma eTwinning służąca do zamieszczania rezultatów działań projektowych, ale jednocześnie ułatwiająca kontakty z innymi szkołami, dzięki czemu do działań związanych z tworzeniem noworocznych kartek z życzeniami dołączyły się również dodatkowo trzy inne szkoły: w Albanii, Turcji i Rumunii.

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl