Sukcesy naszych uczniów podczas XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

10 marca 2020 roku odbył się etap powiatowy XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła wiedzy na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a także Stanów Zjednoczonych. Warto przypomnieć, iż w styczniu w konkursie na szczeblu szkolnym wzięło udział 8 uczniów z naszej szkoły: Mateusz Migacz (7a), Sophia Angel Israel (8a), Amelia Tokarczyk (8a), Urszula Janczura (8a), Izabela Szczypta (8a), Patrycja Marczyk (8b), Karolina Drożdż (8b) oraz Jakub Ogorzałek (7a).

Dyplom i tytuł FINALISTY XI POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH uzyskali: Mateusz Migacz (7a), Sophia Angel Isreal (8a), Amelia Tokarczyk (8a), Urszula Janczura (8a), Izabela Szczypta (8a) oraz Patrycja Marczyk (8b), którzy reprezentowali naszą szkoły w zmaganiach na szczeblu powiatowym, odbywających się w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Rozwiązywali test w języku angielskim, który składał się z 60 pytań sprawdzających ich wiedzę na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a także Stanów Zjednoczonych.

Ostatecznie, Urszula Janczura (8a) oprócz tytułu finalisty konkursu zdobyła WYRÓŻNIENIE na szczeblu powiatowym konkursu.

Nasi uczniowie reprezentowali Szkołę Podstawową nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu również podczas konkursu piosenki anglojęzycznej, który towarzyszył części testowej. W kategorii artystycznej odnieśliśmy podwójny sukces - Emilia Nowak z kl. 7a zdobyła III miejsce na szczeblu powiatowym w XI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, wykonując piosenkę Seleny Gomez - ‘Lose you to love me’, a Sophia Angel Isreal z kl.8a wykonując piosenkę Lady Gaga ‘I’ll never love again’ odebrała dyplom i nagrody za I miejsce w tej samej kategorii.

Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę podczas XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Autor: Beata Damasiewicz