Projekt plastyczno-językowy Earth Day

Kwiecień to miesiąc szczególny. Wiosna, której oznaki zaczynają pojawiać się w naszych ogródkach, w lasach i na łąkach sprawiają, że zastanawiamy się nad tym jak pomóc naszej planecie być szczęśliwą i uśmiechniętą, jak ujął ten temat jeden z uczniów klasy 6b.

Szóstoklasiści wzięli udział w projekcie „Earth Day” i oprócz tego, że zastanawiali się nad tym, jak chronić naszą planetę to swoje pomysły wypisali w języku angielskim. Swoje pomysły zaprezentowali na plakatach a niektórzy też w formie wypracowania. Wśród wielu pomysłów często pojawia się sugestia oszczędzania wody, używania wody deszczowej do podlewania ogródków a także pomysł by nie kupować żywności w nadmiarze. Wszystkie pomysły są bardzo przemyślane i rozsądne. jesteśmy dumni z takich uczniów.

Autor: Agnieszka Obrzud