• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej... po angielsku


Flaga w barwach biało-czerwonych – jakże ważna dla wszystkich Polaków. Również dla uczniów naszej szkoły, którzy podjęli się stworzenia przepięknych prac plastyczno-językowych, na których dominowały nasze kolory narodowe. A wszystko z okazji święta przypadającego 2. maja - Dnia Flagi.

Już od najmłodszych lat przekazywane są wartości patriotyczne, a w przygotowanych pracach można zauważyć szacunek dzieci i młodzieży do flagi narodowej. W projekcie uczniowie wpisywali nazwy symboli narodowych w języku angielskim. Na plakatach pojawiają się różnej wielkości flags (flagi), national emblems (godło narodowe) ze wspaniałym white eagle (białym orłem). Na wielu pracach można zauważyć nuty lub słowa pieśni, co symbolizuje nasz narodowy anthem (hymn). W centralnym miejscu pracy uczniowie wpisywali I'm proud to be Polish (Jestem dumna/dumny, że jestem Polakiem).

Projekt ma na celu propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych, a także zaznajomienie uczniów z angielskim nazewnictwem.

Święto to zostało ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Data 2 maja na święto Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej nie została wybrana przypadkowo. Pierwszym powodem było to, że w czasach PRL-u, w tym dniu zdejmowano flagi państwowe po 1 maja, by nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja. Drugim powodem było założenie 2 maja 1945 roku biało-czerwonej flagi na Kolumnie Zwycięstwa - Siegessaule oraz na Reichstagu w Berlinie, przez polskich żołnierzy zdobywających stolicę hitlerowskich Niemiec.

 galeria zdjęć

 

 

 

 

Autor: Agnieszka Obrzud
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.