Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Czy wiesz dokąd iść i którędy? O WIELKIM CZŁOWIEKU, CZYLI MOJA WĘDRÓWKA ŚCIEŻKAMI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II


 

Uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią dołączyli do projektu "Dar na Stulecie", aby wspólnie budować wspólnotę dobra i solidarności. Ich dar na 100-lecie urodzin Jana Pawła II znalazł się na ogólnopolskiej mapie projektu Dar na Stulecie na stronie internetowej www.darna100.pl

Darem od klasy 6a i ich wychowawczyni na setną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II są niepowtarzalne lapbooki stworzone przez każdego ucznia z 6a, jak i również wychowawczynię.

Czy już wiesz dokąd iść i którędy? Mam nadzieję, że pamiętacie o naszym wyjątkowym klasowym darze dla Świętego Jana Pawła II? Mam nadzieję, że już wiesz, którymi ścieżkami podążysz, by lepiej poznać tego Wielkiego Człowieka. A może masz jeszcze wątpliwości? Wybierz więc swoją drogę. To od niej zależy jakie informacje znajdą się w Twoim lapbooku o Janie Pawle II. Ty sam zdecyduj- odkrywaj z Janem Pawłem II to, co chcesz. Poznaj lepiej być może to, o czym wiesz niewiele? Może Jego dzieciństwo? Młodość? Słowa, które kierował do Ciebie? Może znajdziesz w nich coś, co doda Ci więcej siły, optymizmu, wiary... A może powędrujesz z Nim górskimi szlakami... To Twój lapbook- Ty postanowisz co w nim umieścisz. 

A czy już wyobraziłeś/aś sobie jak będzie wyglądać okładka Twojego lapbooka, na której zamieścisz swoją młodzieńczą urodzinową wiadomość dla Świętego Jana Pawła II z okazji stulecia Jego urodzin. Pamiętaj, nie musi być perfekcyjna. Ma być Twoja. Tylko Twoja, a wtedy będzie piękna.”- takie słowa wychowawczyni klasy 6a skierowała do uczniów podczas godziny wychowawczej prowadzonej z powodu epidemii koronawirusa online.

I tak oto zrodziła się koncepcja klasowego daru dla Świętego Jana Pawła II, który każdy, również i wychowawczyni, stworzył z sercem, krok po kroku, codziennie wzbogacając o nowe przemyślenia, nowe refleksje, nowe informacje. Każdy lapbook okazał się być zupełnie inny. Każdy z nas poszedł bowiem inną ścieżką za Janem Pawłem II. Niektórzy powędrowali z nim górskimi szlakami, tymi, które On sam odwiedził. Inni odkryli Jego dzieciństwo i miejsce, gdzie wszystko się zaczęło. Byli i tacy, którzy postanowili towarzyszyć Ojcu Świętemu podczas jednej z Jego pielgrzymek do Polski. A niektórzy przeszli z Janem Pawłem II Jego drogę do chwili, gdy został ogłoszony Papieżem. Powstały niebiańskie pocztówki i wzruszające listy. Było też koło fortuny, a nawet papierowe szufladki z ukrytymi w nich ciekawostkami o Świętym Janie Pawle II. To, które drogi wybieraliśmy zależało od każdego z nas. Bo każdy z nas wybierał swoje drogi, dzięki czemu każdy lapbook jest inny, wyjątkowy. I wcale perfekcyjny być nie musi. Jest prawdziwy i niepowtarzalny. Dar od każdego z nas, który być może po wielu latach odnajdziemy ponownie, gdzieś ukryty w stosie życiowych wspomnień i odkryjemy zawartą w nim głębię na nowo.

A tydzień później kolejna godzina wychowawcza rozpoczęła się od hymnu na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Najpierw wychowawczyni, a potem każdy uczeń podzielił się podczas lekcji online swoimi refleksjami i tym, jaką głębię i piękno skrywają nasze dary dla Wielkiego Człowieka, a także co odkryliśmy dla siebie samych wędrując różnorodnymi ścieżkami razem ze Świętym Janem Pawłem II. Powstała niepowtarzalna galeria lapbooków o Wielkim Człowieku, która w kilku odsłonach pojawiła się na kanale 6a na platformie Microsoft Teams, na kilka już dni przed 18 maja.

 

galeria zdjęć

 

 

Autor: Beata Damasiewicz
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.