Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Niech gwiazdy z Waszych oczu, rozbłysną w naszych sercach


 

Uczniowie z klasy 6a wzięli udział w europejskiej akcji pt.: „Jedna gwiazda, jedno życzenie”- „One star, one wish”, będącej inicjatywą Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Belgii, by dać tym samym wyraz solidarności i uhonorować wszystkich Europejczyków, którzy wspólnie działają na rzecz wyjścia z kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19.

Zaangażowani w projekt uczniowie z naszej szkoły rysowali gwiazdy lub wykorzystywali gotowy model gwiazdy dostępny na stronie internetowej europejskiego projektu One star, one wish, a następnie osobiście zaprojektowaną gwiazdę poświęcali jakiejś sprawie, ważnym osobom w ich życiu, albo komuś, komu chcieli podziękować. Godzina wychowawcza online „Niech gwiazdy z Waszych oczu, rozbłysną w naszych sercach” była okazją do spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość sercem, okazać empatię i dostrzec potrzeby nie tylko własne, ale i innych osób. Niosące życzenia gwiazdy pojawiły się w klasowej galerii na platformie Microsoft Teams.

Warto nadmienić, iż połączone w jedną całość gwiazdy, pochodzące również z innych krajów UE, tworzą europejską mozaikę gwiazd, która swoim wyglądem przypomina flagę Unii Europejskiej. Dzięki zaangażowaniu Rodziców, przesyłających w imieniu swoich dzieci gwiazdy na oficjalną stronę projektu One star, one wish, nasze gwiazdy wzbogaciły również europejską mozaikę. Mozaika gwiazd odtwarzająca flagę Unii Europejskiej, na której znajdują się również gwiazdy naszych uczniów, jest dostępna na stronie https://mosaicme.in/1star1wish/public/all?lg=en

Do gwiazd uczniowie dołączali przesłania, przemyślenia lub życzenia. Dziękowali najbliższym za to, że są blisko nich, dodając im siły i będąc nieocenionym wsparciem w tym trudnym czasie. Gwiazdy niosły ze sobą marzenie o tym, by wszyscy żyli lepiej, pragnienie bycia bezpiecznym, a także życzenia zdrowia i cierpliwości. Były też podziękowania dla osób, które okazują serce, troskliwość i wrażliwość w opiece nad potrzebującymi.

Galeria zdjęć

 

 

Autor: Beata Damasiewicz
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.