Strona głowna -> Liderzy Promocji Zdrowia

W naszej szkole działa grupa Liderów Promocji Zdrowia i Klub Wolontariatu pod kierunkiem pani pedagog, mgr Małgorzaty Koszyk.

Praca z grupą oparta jest na modelu nowoczesnej profilaktyki i promocji zdrowia, w myśl których profilaktyka to proces, który wspiera człowieka w prawidłowym rozwoju i zdrowym życiu poprzez angażowanie go w pozytywną działalność.

Działania realizowane przez grupę:

* Działania na rzecz instytucji lokalnych. Systematyczna praca wolontariuszy w instytucjach takich jak: przedszkola, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Wsparcia Dziennego, Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Gniazdo”.

* Zajęcia kształtujące umiejętności społeczne w grupie.

* Przygotowanie i prowadzenie różnorodnych imprez jako alternatywy pozytywnego spędzania czasu wolnego.

* Organizacja razem z biblioteką szkolną akcji charytatywnych: „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, „Góra grosza”, „Koncert Nadziei” na rzecz dzieci chorych.

* Realizacja Programów Profilaktycznych na rzecz rodzin: „Bliżej zdrowia, bliżej rodziny” oraz „Rodzina, Miłość, Bezpieczeństwo, Zaufanie”.

* Realizacja Programu Profilaktycznego „Uzależnienia – złodzieje młodości”.

* Realizacja Projektów przygotowujących uczniów do niesienia pomocy potrzebującym „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”.

Programy Profilaktyczne realizowane w roku szkolnym 2011/2012:

Program profilaktyczny „Uzależnienia - złodzieje młodości”

Program profilaktyczny „BLIŻEJ ZDROWIA, BLIŻEJ RODZINY”

Programy Profilaktyczne realizowane w roku szkolnym 2010/2011:

Program "Jakie szczęście mieć rodzinę"

Program Profilaktyczny "PROMUJEMY BEZPIECZNĄ SZKOŁĘ BEZ PRZEMOCY I NAŁOGÓW"

16-19.12.2017 Wizyta Wolontariuszy i Liderów Promocji Zdrowia w Ośrodku Pomocy Społeznej w Starym Sączu

1-12-2017  Światowy Dzień AIDS - Uczymy się TOLERANCJI

28-11-2017 Zajęcia w ramach Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa