Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki

Godziny pracy pedagoga szkolnego

mgr Małgorzata Koszyk

7.45 – 14.15

9.00 – 15.00

9.00 – 14.30

8.45 – 13.30

Każdy, kto potrzebuje pomocy może zwrócić się z prośbą do naszej szkolnej pani pedagog.

Podczas sympatycznej i spokojnej rozmowy można opowiedzieć o wszystkim, co spędza nam sen z powiek.

Pani pedagog udziela wsparcia i porad w razie:

- nieporozumień w szkole,

- kłopotów w nauce,

- konfliktów z rodzicami,

- trudności i problemów osobistych.

Ponadto współpracuje z poradnią psychologiczno – pedagogiczną, kuratorami sądowymi, policją, świetlicą środowiskową oraz wieloma innymi instytucjami i organizacjami. Czuwa także nad działalnością Grupy Młodzieżowych Liderów Promocji Zdrowia

Pani Pedagog wraz z pielęgniarką szkolną p. Anną Liburską zorganizowała m.in. lekcje profilaktycznej pod hasłem „Młodość – Trzeźwość” - profilaktyka uzależnień oraz zajęcia informujące o zagrożeniach wynikających ze zbyt wczesnej inicjacji seksualnej.

Wcześniej obie panie tłumaczyły m.in. jak szkodliwe dla zdrowia i życia jest zażywanie narkotyków.