Strona głowna -> Dla rodziców i uczniów -> Pedagog -> Programy profilaktyczne

"Chrońmy siebie i naszych najbliższych przed uzależnieniami"

Działania:

1. Komunikat informacyjny przez radiowęzeł (plan akcji, cele, zaproszenie do aktywnego udziału w przedsięwzięciach).

2. Program słowno-muzyczny "Nie daj się opętać" poświęcony tematyce uzależnień.

3. Ogłoszenie konkursów profilaktyczno-plastycznego: "Aktywność ścieżką zdrowia" oraz literackiego "Nie¤biorę¤bo..."

4. Zaprezentowanie twórczości literackiej gimnazjalistów.

5. Zabawa Liderów i wolontariuszy z zaproszonymi gośćmi pod hasłem "Prawdziwa miłość i przyjaźń w miejsce samotności naszą nagrodą za życie bez nałogów".

6. Na wywiadówce spotkanie rodziców klas II z pracownikiem MONARU.

7. Zajęcia profilaktyczne w klasach:

"Jak nałogi wpływają na nasze życie i zdrowie"

8. Prezentacje multimedialne "Z trzeźwym umysłem w przyszłość!" oraz referat na temat Światowego Dnia Zdrowia.

9. Prezentacje multimedialne "Z trzeźwym umysłem w przyszłość!" oraz referat na temat Światowego Dnia Zdrowia.

10. Prelekcje pielęgniarki szkolnej na temat szkodliwości używek na nasze zdrowie.

11. Rozdawanie lizaka zamiast używki z wskaźnikiem wyboru: nagrody i dobrego życia lub zniewolenia przez nałóg.

12. Asertywość na wagę złota - kącik odmawiania, prezentacja scenek o sztuce odmawiania.

13. Zajęcia młodzieży z pracownikiem Ośrodka Uzależnień.

14. Rozplakatowanie szkoły w informacje o asertywności i zdrowym stylu życia. Podczas akcji na lekcjach wf krzewienie zasad fair play i zdrowej rywalizacji.

15. Zajęcia profilaktyczne w klasach: "Jak nałogi wpływają na nasze życie i zdrowie"

16. Prezentacje multimedialne.

17. Quiz profilaktyczny na temat szkodliwości używek na zdrowie człowieka.

18. Stoisko ze zdrową żywnością.

19. Zajęcia profilaktyczne w klasach.

20. Prace komisji oceniających konkursy profilaktyczne.

21. Dzień poświęcony dla rodziców:
"Jak chronić nasze dzieci przed uzależnieniami?" - spotkania rodziców z pedagogiem szkolnym.

W ramach tego programu zrealizowano:
- zajecia w klasach III prowadzone przez pielęgniarkę szkolną pod hasłem "Młodość-Trzeźwość",
- zajęcia warsztatowe w kl.ID prowadzone przez pedagoga szkolnego,
- zajecia w klasach III prowadzone przez pielęgniarkę szkolną o tematyce zagrożeń wynikających z wczesnej inicjacji seksualnej oraz możliwości przemocy seksualnej pod wpływem środków odurzających.

"STOP AGRESJI"

Podobnie jak w roku ubiegłym również i w tym młodzież naszej szkoły uczestniczy w Programie Profilaktycznym „STOP AGRESJI”. Zastanawialiśmy się nad złem, które w nasze życie wnosi agresja i przemoc oraz nad pozytywnymi sposobami rozładowania naszych złości.

W ramach Programu wszystkie klasy pierwsze i drugie biorą udział w zajęciach warsztatowych „Jak sobie radzić z agresją i przemocą w naszej szkole” prowadzonych przez pedagoga szkolnego – panią mgr Małgorzatę Koszyk, pielęgniarkę - panią Annę Liburską. Na zajęciach tych młodzież poznawała podstawowe wiadomości na temat agresji, jej przyczyn, skutków, form oraz negatywnego wpływu na życie i zdrowie każdego człowieka a także kształtowała umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, budowania pozytywnych relacji w klasie, umiejętności konstruktywnego rozwiązywania konfliktów oraz współpracy.

Program Profilaktyczny „Trzymaj Formę”.

W naszej szkole prowadzony jest Program Profilaktyczny „Trzymaj Formę”. Celem Programu jest kształtowanie wśród uczniów naszej szkoły zdrowego stylu życia, profilaktyka uzależnień, dostarczanie uczniom argumentów do przeciwstawiania się nałogom i negatywnym zachowaniom, kształtowanie umiejętności prawidłowych wyborów oraz współpracy w grupie. Koordynatorami Programu są: p. Małgorzata Koszyk – pedagog szkolny, p.¤Anna Liburska – pielęgniarka szkolna, p. Małgorzata Maśko - nauczyciel wf.

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl