Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki

Strona głowna -> Biblioteka -> Księgozbiór

KSIĘGOZBIÓR         >>>> NOWOŚCI

Biblioteka Szkoły Podstwowej nr 2  im. Juliusza Słowackiego stanowi centrum informacji dla uczniów i nauczycieli, daje możliwość rozwijania zainteresowań i samokształcenia. Jest interdyscyplinarną pracownią służącą do realizacji potrzeb dydaktyczno-wychowawczych szkoły. Jej użytkownikami są uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły.

Historia naszej biblioteki jest ściśle związana z historią szkoły. Pierwsza księga inwentarzowa została założona w 1964 roku. Numer jeden otrzymała wtedy książka Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. W tym czasie była to Biblioteka Szkoły Ćwiczeń Liceum Pedagogicznego, później Szkoły Podstawowej  im. Bojowników o Wolność i Demokrację. Reforma 1999 roku spowodowała powstanie gimnazjum i tym samym zmiany w księgozbiorze.

Obecnie biblioteka zajmuje jedno, obszerne pomieszczenie, w którym wydzielono wypożyczalnię z czytelnią na 20 miejsc.

W 2005 roku powstało Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Do dyspozycji czytelników oddano 4 stanowiska komputerowe  z dostępem do Internetu.

Zbiory naszej biblioteki to około 9 tysięcy książek. Zdecydowana większość z nich to lektury szkolne. Spośród pozostałych na uwagę zasługuje bogaty księgozbiór podręczny składający się z wielu encyklopedii, słowników i leksykonów. W ostatnim czasie wzbogacono księgozbiór o nowe tytuły literatury obyczajowej, historycznej, fantastycznej, powiększył się zasób zbiorów specjalnych – filmów edukacyjnych na DVD.

Zbiory biblioteczne są inwentaryzowane i opracowywane za pomocą programu komputerowego MOL Optivum (prace nad komputeryzacją rozpoczęły się w 2002 roku – w 2006 system zaczął funkcjonować).

Komputerowe wyszukiwanie informacji ułatwiają katalogi: alfabetyczny, tytułowy, przedmiotowy, serii i wg klasyfikacji UKD.