Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

  • Romeo i Julia w wersji angielskiej
  • Występ z okazji Świąt Wielkanocnych
  • Szlachetna Paczka
  • Casting na Św. Mikołaja
  • Akademia z okazji 11 listopada
  • Wycieczka do Oświęcimia
  • Walentynki
  • Miedzynarodowe Projekty eTwinningowe
  • wowslider.com
  • Zabawa szkolna
Romeo i Julia w wersji angielskiej1 Występ z okazji Świąt Wielkanocnych2 Szlachetna Paczka3 Casting na Św. Mikołaja4 Akademia z okazji 11 listopada5 Wycieczka do Oświęcimia6 Walentynki7 Miedzynarodowe Projekty eTwinningowe8 Akcja charytatywna9 Zabawa szkolna10
bootstrap slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

Strona głowna -> Wolontariat

Wolontariat

 

  Nasza szkoła realizowała Projekt „MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA”. Jest on odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego abyśmy dawali świadectwo Miłosierdzia i nie zapominali o osobach, które potrzebują pomocy. Potrzebujący staje się bliski. Projekt ma uwrażliwić młodzież na potrzeby innych, uczy nas społecznego działania, dzięki czemu w naszej szkole możemy tworzyć podstawy wolontariatu a przede wszystkim ukazuje sposoby realizacji przesłania Ojca Świętego w codziennym życiu.

Naszą pomoc potrzebującym rozpoczęliśmy od zbiórki pieniędzy na operację chorego na serce małego Bartusia. Pieniądze te przekazaliśmy rodzinie Bartusia w dzień Świętego Mikołaja – odwiedziliśmy go wraz z Mikołajem i aniołkami. Obecnie – po ciężkiej operacji w Monachium Bartuś jest zdrowym, uśmiechniętym dzieckiem.

Pomoc Bartusiowi pokazała nam jak ważne jest zdrowie, życie  i uśmiech dziecka. Chcieliśmy dalej pomagać chorym dzieciom. W kwietniu zorganizowaliśmy Koncert Nadziei na rynku- w Starym Sączu. Było bardzo radośnie a zebrane pieniądze – 7000 złotych przekazaliśmy dzieciom chorym na nowotwory.

Nasza działalność polega też na systematycznej w każdym tygodniu pomocy osobom niepełnosprawnym oraz starszym i chorym. W każdy piątek spotykamy się z osobami niepełnosprawnymi na treningach bocci. Z osobami starszymi spotykamy się w ich domach pomagając im w codziennych czynnościach, zakupach, rozmawiamy z nimi, chodzimy na spacery, czytamy im książki. Są to dla nas cenne doświadczenia i ciągle nam mało…- szukamy i wymyślamy nowe zadania do wykonania - i tak od tego roku zaczęliśmy chodzić do przedszkoli.

 
 
 
 
 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.